HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dnešní nehody v Jihočeském kraji

Pravděpodobně zledovatělé vozovky a zimní počasí vůbec navýšily dnes (3. listopadu) počet nehod, ke kterým v dopoledních hodinách vyjížděli hasiči v Jihočeském kraji. Nejvážnější byla nehoda u Štěpánovic a také střet osobního auta s vlakem u Hluboké nad Vltavou. 

Přehled dnešních nehod:

Českokrumlovští profesionální hasiči zasahovali od 6:55 hodin u dopravní nehody, která se stala u Chvalšin, části obce Červený Dvůr. Jednalo se o nehodu osobního automobilu, při kterém byla zraněna jedna osoba. Vyproštění nebylo potřeba, zraněnou osobu si do své péče převzala ZZS. Hasiči havarované auto zajistili protipožárním opatřením, nehodu šetřila Policie ČR.

Část vozovky po půl jedenácté blokovala v Dačicích, části obce Hostkovice havarovaná dodávka. K nehodě přijela dačická profesionální jednotka, která průzkumem potvrdila, že není nutný zásah dalších složek IZS. Hasiči pouze dodávku vytáhli zpět na silnici a provoz byl znovu obnoven.

Dramaticky znělo ohlášení na tísňovou linku, které oznamovalo srážku osobního automobilu s vlakem na železničním přejezdu u Hluboké nad Vltavou u Dvora Vondrov. K nehodě byli v 11:22 hodin vysláni profesionální hasiči z českobudějovické stanice s cisternou a rychlým zásahovým automobilem, podnikoví hasiči SŽDC České Budějovice a samozřejmě ZZS a Policie ČR. Na místě průzkum ukázal, že osobní auto sklouzlo po zledovatělé vozovce na přejezd a zároveň ho řidička nemohla nastartovat. Stihla však auto opustit dříve, než do něj narazil projíždějící vlak. V tom cestovalo 14 osob, ošetření zdravotníky ZZS si vyžádala jedna paní. Hasiči prohlédli vrak sraženého auta, jestli nehoří či z něj nevytékají provozní kapaliny. Ani jedno se nepotvrdilo. Českobudějovická jednotka pak zásah ukončila. Nehodu bude šetřit drážní inspekce.

Další vážná nehoda se stala v 11:50 hodin mezi obcemi Lišov a Štěpánovice. Zde se srazily dva osobní automobily. Zranění utrpěly tři osoby. K nehodě vyjeli profesionální hasiči z obou českobudějovických stanic. Přestože byla nehoda ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, hasiči nemuseli použít vyprošťovací zařízení. Pomohli zdravotníkům ZZS s ošetřením a následným transportem zraněných do sanitek. Zároveň zajistili havarovaná auta proti vzniku požáru a zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem. Policisté silnici v místě nehody uzavřeli a stanovili objízdnou trasu.

K vytažení osobního auta, které v Dačicích v ulici Na Drahách sjelo ze silnice do příkopu, vyjeli místní profesionální hasiči.

Odkazy do noveho okna

Dopravní nehoda OA a vlak, Hluboká nad Vltavou - 3. 1. 2019 (1)

Dopravní nehoda OA a vlak, Hluboká nad V... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA a vlak, Hluboká nad Vltavou - 3. 1. 2019 (3)

Dopravní nehoda OA a vlak, Hluboká nad V... 

Detailní náhled

Dopravní nehoda OA a vlak, Hluboká nad Vltavou - 3. 1. 2019 (2)

Dopravní nehoda OA a vlak, Hluboká nad V... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem