HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dne bezpečnosti v čáslavském zemědělském muzeu se zúčastnili i hasiči

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se v areálu Národního zemědělského muzea v Čáslavi konal už pátý ročník Dne bezpečnosti. 

Pořadatelé pro návštěvníky připravili bohatý program v podobě nárazového simulátoru vozidla, který připravil BESIP, stanoviště Českého červeného kříže, kde si mohli zájemci vyzkoušet resuscitaci, a statické ukázky policejní a hasičské techniky. Vystavena byla výjezdová vozidla profesionálních hasičů z Čáslavi a Kutné Hory, Hasičské záchranné služby SŽDC Havlíčkův Brod a jednotky SDH obce Vrdy.

Největším lákadlem pro diváky byly dynamické ukázky. Studenti a učni Střední odborné školy a Středního odborného učiliště dopravního Čáslav předvedli požární útok. Zaujaly i ukázky práce psovodů a pořádkové jednotky Policie ČR, Českého červeného kříže a zdravotnické záchranné služby. Policisté ukázali, jak vypadá v praxi zadržení osoby pomocí služebního psa nebo ujíždějícího vozidla. Hasiči se představili při ukázkách záchrany dítěte napíchnutého na plot, vyproštění osoby zpod vozidla pomocí vysokotlakých zvedacích vaků a hašení hořlavé kapaliny střední pěnou.

Na začátek i na samotný závěr akce, která se těšila zájmu téměř dvou a půl tisíce návštěvníků, proběhla spanilá jízda všech zúčastněných vozidel integrovaného záchranného systému.

npor. Bc. Petr Klatovský
velitel stanice HZS Čáslav

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem