HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Divadlo v Táboře čeká velké taktické cvičení složek IZS, hasiči budou evakuovat více než 600 osob

Více než šest set dětí sleduje se svými učitelkami divadelní představení. Baví se a vůbec netuší, že pod jejich sedačkami v suterénu divadla začíná hořet…Dramatický scénář je naplánován na taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému, které prověří, jak zvládnou komplikovaný a vysoce specifický zásah. 

Taktické cvičení složek IZS proběhne v nové budově Divadla Oskara Nedbala v Tábořeve středu 23. května 2018 ve 13 hodin.

Námětem cvičení bude simulovaný požár elektrorozvodů v truhlárně určené k opravě kulis. Zplodiny hoření proniknou do vzduchotechniky, kterou se rozšíří až do hlediště, kde v tu dobu bude sledovat představení přibližně 650 žáků.
Cvičení předpokládá rychlé šíření požáru, silné zakouření budovy, znemožnění samoevakuace. Hasiči si budou muset poradit s evakuací stovek osob. Budou vyhledávat osoby, které se intoxikují či zraní při pokusu hořící divadlo opustit.
Do cvičení se zapojí všechny složky integrovaného záchranného systému: více než dvě desítky profesionálních a dobrovolných hasičů, osádky ZZS Jihočeského kraje, hlídky Policie ČR, zaměstnanci Městského úřadu Tábor a samozřejmě také zaměstnanci divadla. Na místě zásahu bude zřízeno stálé velitelské stanoviště - štáb velitele zásahu, hasiči povedou zásah včetně výškové techniky, součástí cvičení bude také péče o evakuované – zajištění humanitární a psychologické pomoci.

V případě, že se zástupci médií budou chtít cvičení, které se v tomto rozsahu v táborském divadle ještě nekonalo, zúčastnit, nahlaste svoji účast na telefonní číslo 725 035 023 do 21. května 2018.

vytisknout  e-mailem