HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Distribuce, trasování, odběry, mlhovače. Pomáháme v boji proti pandemii

213 700 ks respirátorů FFP2 jsme dnes na 12 paletách vyzvedli ve skladu správy státních hmotných rezerv v Olomouci a odvezli jsme je na olomouckou stanici, kde budou rozděleny. 

Jsou určeny pedagogickým pracovníkům v Olomouckém kraji. V pátek zajistíme jejich další distribuci na našich výdejních místech na jednotlivých požárních stanicích s tím, že konkrétní počty respirátorů a jejich rozdělení má v gesci krajský úřad.

2402_covid_distribuce (7).jpegDistribuce respirátorů určených pedagogickým pracovníkům v Olomouckém kraji

Naše zapojení v boji proti pandemii koronaviru nepolevuje ani v těchto chvílích. Kromě distribuce osobních ochranných prostředků pomáháme denně také při trasování rizikových kontaktů na okresních hygienických stanicích. Celkově máme proškolených 27 příslušníků, kteří pravidelně vypomáhají a předávají informace o režimu karantény, popřípadě izolace. Radí také lidem pozitivním na COVID-19, co mají v dané situaci dělat a jak se chovat.

V akci jsou denně i dva mobilní odběrové týmy, které operují na území celého našeho kraje a zabezpečují především hromadné odběry. Od začátku fungování už odebrali přes 5 600 vzorků. Nejčastěji vyjíždějí do ústavů sociálních služeb a dalších podobných zařízení. Aktuálně se na provozu mobilních odběrových týmů podílí 15 příslušníků HZS Olomouckého kraje a operační a informační středisko, které přijímá a zpracovává jednotlivé žádosti.

Pravidelně také dezinfikujeme zdravotnická zařízení a další veřejné instituce. Od začátku září jsme takto zabezpečili už přes 170 budov. Pravidelně dekontaminujeme pomocí 5 mlhovačů, kterými v kraji disponujeme. Ve Fakultní nemocnici v Olomouci zajišťujeme zázemí u odběrových míst, kde jsme postavili vyhřívané stany.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz

Odkazy do noveho okna

2402_covid_distribuce (2)

2402_covid_distribuce (2) 

Detailní náhled

2402_covid_distribuce (3)

2402_covid_distribuce (3) 

Detailní náhled

2402_covid_distribuce (4)

2402_covid_distribuce (4) 

Detailní náhled

2402_covid_distribuce (7)

2402_covid_distribuce (7) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem