HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Díky hlásiči v domku na Karvinsku shořela jen pračka…

            Téměř dvakrát denně vyjíždějí hasiči k požárům v domácnostech v Moravskoslezském kraji, za rok jich tedy mají na kontě několik stovek. Pokud jde o celou Českou republiku, v průměru 10x za den.

            Ačkoli z celkového počtu požárů v rámci ČR vznikne „jen“ 18 % v domácnostech, jsou jejich následky alarmující. Počet usmrcených osob při požárech v obytných budovách dosahuje podle údajů České asociace hasičských důstojníků 41 % v porovnání s ostatními požáry, počet zraněných při těchto požárech činí téměř 52 % z celkového počtu požárů.

            Do této smutné statistiky se naštěstí nezapsali majitelé rodinného domku na Karvinsku, kterým v sobotu 03.12.2016 začala hořet za provozu pračka umístěná v suterénu rodinného domu. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci pračky. Díky instalovanému hlásiči požáru byli majitelé hlasitým zvukem sirény včas informováni o vznikajícím požáru a sami oheň v zárodku zastavili použitím přenosného hasicího přístroje, který rovněž měli doma.

            Přivolaní hasiči tak mohli dohasit a zkontrolovat místo požáru, odvětrali suterénní prostory od kouře, který vznikl při požáru, a vynesli pračku zasaženou požárem mimo dům. Celková škoda tak nepřesáhla 5 tisíc korun. A nikdo nebyl zraněn.

            Majitelé si následně od vyšetřovatele požárů i od zasahujících hasičů vyslechli pochvalu, neboť díky instalovanému hlásiči požárů a přítomnosti přenosného hasicího přístroje v domě zabránili daleko větším škodám či zraněním nebo dokonce fatálním následkům na životech. Hlásič požárů, který lze pořídit v ceně od několika málo stokorun, tak nejen zachrání materiální hodnoty, ale především dokáže zachránit lidské životy!  

Odkazy do noveho okna

pozarprackahlasicKarvinsko (1)

pozarprackahlasicKarvinsko (1) 

Detailní náhled

pozarprackahlasicKarvinsko (2)

pozarprackahlasicKarvinsko (2) 

Detailní náhled

pozarprackahlasicKarvinsko (3)

pozarprackahlasicKarvinsko (3) 

Detailní náhled

pozarprackahlasicKarvinsko (4)

pozarprackahlasicKarvinsko (4) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem