HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Děti na Helpíkově poháru bojovaly s úkoly i počasím

Ani déšť, vítr a téměř zimní teplota neodradily 21 dvoučlenných hlídek žáků 5. tříd základních škol Libereckého kraje od účasti v krajském kole zdravotně výchovné soutěže Helpíkův poháru, který se ve středu 15. května 2019 opět konal u vodní nádrže Mšeno v Jablonci nad Nisou. 

Z původně přihlášených 50 žáků jich na trať s 5 stanovišti s praktickými úkoly ze zdravovědy a vědomostním  testem vyrazilo jen 42. Kromě úkolů ze zdravovědy na páťáky čekalo v prventivním stánku HZS Libereckého kraje 10 otázek z oblasti požární ochrany. Nejlépe si se všemi soutěžními úkoly poradila hlídka ze Základní školy a obchodní akademie Tanvald. Pět nejlepších hlídek z Libereckého kraje postupuje do celostátního kola Helpíkova poháru.

Mimo soutěž si děti mohly ve stánku HZS LK také vyzkoušet znalost tísňových linek nebo najít nebezpečná místa v Domečku rizik. Za hasiči se přišly podívat také děti z jabloneckých mateřských škol.  Na závěr připravili profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou ukázku správného postupu hašení hořícího oleje na pánvi.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková
Foto: HZS LK, por. Mgr. Iva Michalíčková

KDSC01632.jpg
KDSC01638.jpg
KDSC01645.jpg
KDSC01647.jpg
KDSC01651.jpg

vytisknout  e-mailem