HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Déšť a bouřky jihočeské hasiče příliš nepotrápily

Na neděli 14. června byla Českým hydrometeorologickým ústavem pro Jihočeský kraj vydána výstraha varující před silnými bouřkami, deštěm a možností vzestupu hladin řek. 

Situace v Jižních Čechách naštěstí nebyla nijak dramatická v porovnání s některými jinými kraji České republiky. V průběhu dne jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči vyjeli ke třem desítkám událostí, které byly spojené s odklízením následků trvalého deště nebo prudkých bouřek.
Asi desítku událostí tvořilo odklízení popadaných nebo nalomených stromů. Další zásahy se týkaly především čerpání vody ze sklepů a domu. V Temelíně jsme čerpali vodu před domem, další čerpání proběhlo pod mostem v Dyníně. V Protivíně, Bechyni a Lhenicích hasiči pročišťovali kanalizaci, která nezvládala pobírat velké množství vody. V Cehnicích, Lašovicích a Dolním Bukovsku pak jednotky hasičů řešily vodu, která se přivalila z polí a zaplavila sklepy či dvory domů. Zaplavenou silnici jsme řešili také v Lišově, ve Světlíku na Českokrumlovsku hasiči pročistili propustek potoka.

vytisknout  e-mailem