HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den požární bezpečnosti

KŘ HZS Pardubického kraje ve spolupráci s Územním odborem Pardubice připravilo pro širokou veřejnost celodenní akci " Den požární bezpečnosti" v prostorách nákupního centra Atria Paláci Pardubice. V letošním roce dle zadaného tématu jsme se snažili poukázat na problém příjezdových komunikací a nástupních ploch pro hasiče. Zájemcům u stánku jsme vysvětlovali, že hasiči se svou rozměrnou a těžkou technikou mají často problém dostat se na místo zásahu nebo do potřebné blízkosti, kdy úzké komunikace jsou blokovány množstvím zaparkovaných vozidel, zablokovány jsou i nástupní plochy a problémy nastávají také při nutnosti ustavení výškové techniky, která má větší nároky na volný manipulační prostor. 
Kromě průjezdnosti komunikací jsme se jako obvykle věnovali i tématice požární ochrany -  jak se nejlépe zachovat při požáru vozidla, jak předejít požáru v domácnostech a co udělat při dopravní nehodě. K vidění byl i speciální automobil vybavený a určený pro vyšetřovatele příčin požáru. Velkou upoutávkou byly i doprovodné filmy, které byly během celého dne promítány na LCD obrazovce.
Pro jednotlivé cílové skupiny jsme měli připravené i materiály s preventivně výchovnou tématikou. Největší zájem byl o "Příručku pro občany", záložky - Bezpečná domácnost, Autonomní hlásič požáru, První pomoc při popáleninách. Z tématických materiálů k průjezdnosti komunikací jsme během akce mezi veřejnost rozdávali samolepku "Potřebujeme projet" s letáky - "Co brání příjezdu hasičů" a "Záchranářskou uličku" (formát A5). Nejmenší děti si nejvíce opět vyhrály s pracovními listy Hasičských myší. Akci jsme podpořili i mediálně.
Počet organizátorů a realizátorů za HZS: 2+4 příslušníků (PRE a OOB)
Počet účastníků: 250


kpt. Ing. Eva Kuthanová

Odkazy do noveho okna

Den Požární bezpečnosti

Den Požární bezpečnosti 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem