HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den bezpečnosti aneb Nebojte se pátku třináctého

Pátek 13. je již tradičně vyhlašován Českou asociací hasičských důstojníků Dnem požární bezpečnosti. Cílem tohoto dne je snaha „zlomit“ pověru o nešťastném pátku třináctého pořádáním různých preventivních akcí, kdy hasiči chtějí ukázat svou připravenost na mimořádné události, propagovat požární ochranu a preventivně působit na veřejnost.  

Každoročně je den požární bezpečnosti zaměřen na nějaké konkrétní téma. Letos se budou hasiči snažit poukázat na problém příjezdových komunikací a nástupních ploch pro hasiče. To je pro zásah hasičů Achillovou patou všech velkých měst v souvislosti s narůstajícím množstvím automobilů v lokalitách sídlišť nebo čtvrtí s rodinnými a bytovými domy. Hasiči se svou rozměrnou a těžkou technikou mají často problém dostat se na místo zásahu nebo do potřebné blízkosti. Úzké komunikace jsou blokovány množstvím zaparkovaných vozidel, zablokovány jsou i nástupní plochy a problémy nastávají také při nutnosti ustavení výškové techniky, která má větší nároky na volný manipulační prostor. Pro hasiče jsou často problematické alternativní příjezdy po trávě, průjezdem mezi kontejnery na tříděný odpad, pouličními lampami, instalovanými lavičkami, plůtky předzahrádek, vzrostlou zelení a dalším městským mobiliářem.

Více informací k této problematice získáte již zítra, ve čtvrtek 12. září 2019 na akci v Atriu Paláci Pardubice – Den bezpečnosti aneb Nebojte se pátku třináctého letos na téma průjezdnost komunikací pro zásah vozidel IZS.

Hasiči se na vás těší od 9 do 14 hodin.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Den bezpečnosti

Den bezpečnosti 

Detailní náhled

potřebujeme projet

potřebujeme projet 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem