HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dar od města Uničov v roce 2016

V roce 2016 poskytlo město Uničov Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje peněžní dar ve výši 80.000 Kč na pořízení investičního majetku - přívěs pro zásahy u technických havárií a peněžního daru ve výši 20.000 Kč na opravu výjezdových semaforů.

Přívěs pro zásahy u technických havárií

Speciální přívěs bude využit při zásazích s únikem ropných látek. Některé prostředky potřebné pro zásah, jako jsou norné stěny, sorbční rohože, nádoby pro sběr ropných látek a další, nejsou vzhledem k jejich objemu standardně přepravovány na cisternových automobilových cisternách. Za účelem zajištění přepravy vybavení, včetně vybavení pořízeného v minulosti z prostředků města Uničov (např. vysavač, osvětlovací balon), bude využit pořízený přívěs.

Výjezdové semafory

Pro bezpečný výjezd požární techniky z požární stanice do ulice Jiřího z Poděbrad bylo v minulosti vybudováno světelné signalizační zařízení (semafor). Jedno z těchto signalizačních zařízení je z důvodu výsadby stromů velice špatně viditelné pro řidiče. Ve spolupráci s městem Uničov byla řešena jeho úprava (doplnění o výložník se signalizačním zařízením) a umístění dopravních značek upozorňujících řidiče na výjezd požární techniky.

Za poskytnuté dary děkujeme.

vytisknout  e-mailem