HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Další využití prostředků EU přináší krajský standardizovaný projekt HZS Moravskoslezského kraje

Také Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje se podílí na celonárodním projektu „Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému“ (IS IZS). 

Také Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje se podílí na celonárodním projektu „Jednotná úroveň informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek integrovaného záchranného systému“ (IS IZS). Projekt je spolufinancován z prostředků EU pro roky 2007-2013 v rámci dotačního titulu Integrovaného operačního programu (IOP) v prioritní ose 3, oblasti podpory 3.4, aktivity a).
 
 
Záštitu nad přípravou projektu a nad jeho realizací má Ministerstvo vnitra – Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Do realizace projektu je zapojena celá řada subjektů: MV – GŘ HZS ČR, HZS krajů, Policejní prezidium ČR, krajská ředitelství Policie ČR, Ministerstvo zdravotnictví, kraje ČR a zdravotnické záchranné služby krajů.
 
Realizace projektu Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje přinese občanům našeho kraje snížení následků mimořádných událostí, zejména v případě společných akcí více základních složek IZS. Zásahy budou rychlejší a spolupráce u nich bude ještě provázanější, než v současné době je. Projekt má za cíl ještě více zvýšit dostupnost tísňových volání, zpřesnit lokalizaci místa mimořádné události a zrychlit přepravu potřebných sil a prostředků na místo události.
 
Jednotlivé záchranné složky zvýší efektivitu výměny informací a dat o události. Jedním z cílů projektu IS IZS je vybudování unifikované technologie pro příjem tísňového volání. V praxi to znamená, že služby a funkce, které jsou nyní dostupné pouze pro systém tísňového volání na linky 112 a 150, budou dostupné i pro tísňové linky 155 a 158. Dalším velkým přínosem tohoto projektu je pořízení nejmodernější technologie pro operační řízení hasičů, policie a zdravotnické záchranné služby.
 
Také Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje získá díky tomuto projektu další prostředky, které umožní doplnit nedávno dokončené a zprovozněné Integrované bezpečnostní centrum kraje doplnit moderními prostředky pro další zkvalitnění operačního řízení. V rámci projektu také budou vybaveny stanice HZS Moravskoslezského kraje o technologie, které urychlí a zjednoduší výjezd techniky k zásahům a zásahová vozidla HZS Moravskoslezského kraje budou vybavena prostředky pro navigaci vozidel a předávání dat a informací mezi operačním střediskem a místem zásahu.
 
Ukončení projektu je plánováno na prosinec 2013, ale řada technologií a technických prostředků bude nasazována již v průběhu realizace krajského standardizovaného projektu HZS Moravskoslezského kraje.

 

Odkazy do noveho okna

1_IOP - pracoviště operačního řízení

1_IOP - pracoviště operačního řízení 

Detailní náhled

2_Výjezdová vozidla HZS MSK

2_Výjezdová vozidla HZS MSK 

Detailní náhled

3_navigační systém ve vozidle HZS MSK

3_navigační systém ve vozidle HZS MSK 

Detailní náhled

4_struktura_projektu_IS-IZS

4_struktura_projektu_IS-IZS 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem