HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Další nehody na namrzlých silnicích

JIž druhé ráno trápí jihočeské řidiče na silnicích ledovka. Včera ráno hasiči zasahovali u pěti nehod, ke stejnému počtu vyjeli i v dnešních ranních a dopoledních hodinách. Stejně však tak tako včera, žádná z nehod není tragická. 

7:26 - Profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov a dobrovolná jednotka obce Velešín byli povoláni do Krumlovské ulice v Římově, kde byla ohlášena dopravní nehoda kamiónu. Podle oznámení na tísňovou linku sjel dvanáctitunový kamión po zledovatělé silnici a bokem se opřel o svodidla. Bylo hlášeno možné převrácení vozu. Zasahující hasiči průzkumem na místě zjistili, že pád nebo převrácení auta nehrozí. Českokrumlovští hasiči předali nehodu velešínské jednotce a policistům a zásah ukončili. K nehodě se následně dostavila odtahová služba se dvěma vozy. Podařilo se kamión vytáhnout zpět na silnici.

7:26 - Na Budějovickém Předměstí v Písku zasahovala místní profesionální jednotka, která pomohla sypači, který sjel ze zledovatělé silnice a hrozilo jeho převrácení. Hasiči sypač vyprostili zpět na silnici.

9:18 - K další nehodě vyjela profesionální jednotka ze stanice Křemže, a to v právě v Křemži do místní části Chlumeček. Zde bylo havarované auto sjeté mimo vozovku v příkopu a bylo převrácené téměř na bok. Hasiči se pokusili auto vyprostit. Technika HZS byla ale nedostačující pro bezpečné vytažení. Majitel si proto povolal odtahovou službu.

10:05 - U obce Vlastiboř, části obce Svinky havaroval na zledovatělé vozovce osobní vůz. Auto skončilo mimo vozovku v lese převrácené na bok. Zdravotníci ZZS ošetřovali jednu zraněnou osobu. Profesionální hasiči ze stanice Soběslav nevyprošťovali. Zajistili havarované auto protipožárním opatřením a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Nehodu šetří Policie ČR.

10:22 - S nutností vyproštění zraněných osob byla na tísňovou linku ohlášena dopravní nehoda osobního auta, které havarovalo u Rodvínova, části obce Jindřiš. K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec. Průzkum na místě ukázal, že přestože se jednalo o náraz auta do stromu, vyproštění není nutné. Zraněná osoba byla v péči ZZS. Jednotka provedla nutné zajištění havarovaného auta proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. U nehody hasiči spolupracují s Policií ČR.

vytisknout  e-mailem