HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dačická stanice pokračuje ve skvělé spolupráci s obcí Cizkrajov

Ve čtvrtek 2. března převzal ředitel HZS Jihočeského kraje, územního odboru Jindřichův Hradec plk. Ing. Lukáš Janko od místostarosty obce Cizkrajov Pavla Brůžka pro dačickou stanici věcný dar. 

Cizkrajov pro profesionální jednotku v Dačicích pořídil:

  • 2 kusy vyváděcí kukly/masky Draeger Rescue hood PSS v hodnotě 8.724,- Kč,
  • 2 kusy vývodu pro druhou plicní automatiku Draeger PSS 5000 k vyváděcí masce v hodnotě 13.043,80 Kč.

Dar je poskytnut jako hmotný příspěvek pro zajištění podmínek pro účinnou ochranu života a zdraví občanů a poskytování pomoci při živelních pohromách a jiných mimořádných událostech. Dačická stanice tímto darem doplnila stávající izolační dýchací přístroje na prvovýjezdovém vozidle o druhý vývod, k němuž je následně možné připojit vyváděcí kuklu sloužící k bezpečné záchraně osob z životohrožujícího prostředí. Vyváděcí kukla zajišťuje stálý přívod vzduchu cca 50 - 60 litrů za minutu a díky svému velkému panoramatickému zorníku a nehořlavosti umožňuje bezpečný pohyb zachraňované osoby.

Rádi bychom poděkovali vedení obce Cizkrajov za dosavadní podporu dačické jednotky. Díky panu místostarostovi, který je již třetí volební období na tomto veřejném postu, a panu starostovi obce Cizkrajov Davidu Rosenkranzovi je oboustranná spolupráce obce a HZS Jihočeského kraje, stanice Dačice na velmi vysoké úrovni.
Velice si této vynikající spolupráce ceníme, děkujeme za dosavadní činnosti a aktivity a těšíme se na další spolupráci, díky níž se daří zlepšovat jak vybavení, tak i podmínky hasičů na dačické stanici a i členů výjezdové jednotky SDH Cizkrajov.

Odkazy do noveho okna

Předání daru, Dačice - 3. 3. 2023

Předání daru, Dačice - 3. 3. 2023 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem