HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Cvičení SIMEX 2016 prověřuje postup při simulované havárii plynovodu

Prověřit postup a řešení situace při simulované havárii plynovodu a následném přerušení dodávek plynu pro odběratele ve vybrané lokalitě na jihu Čech. To je hlavní cíl cvičení SIMEX 2016, které dnes začíná v budově krajského úřadu a částečně i v terénu. Dvoudenní cvičení prověří součinnost zástupců distributora plynu ze společnosti E.ON, složek integrovaného záchranného systému i krizových štábů kraje a dotčených obcí s rozšířenou působností. Lokalita, kde havárie nastane, není dopředu známa. 

Součástí simulace jsou i nepříznivé meteorologické podmínky. Cvičení je situováno do zimního období za vydatných sněhových srážek a silných mrazů.
Podobně jako při cvičení Zóna 2015, kdy byl simulován únik radioaktivních látek z temelínské elektrárny, bude o průběhu cvičení SIMEX 2016 průběžně informovat média tisková skupina složená z mluvčích společnosti E.ON, Jihočeského kraje a složek integrovaného záchranného systému. Simulované situace nijak neomezí chod běžného života v regionu ani dodávky plynu odběratelům.

Aktuální informace můžete sledovat na webových stránkách: www.kraj-jihocesky.cz, www.eon-distribuce.cz, www.hzsjck.cz, www.zzsjck.cz, www.policie.cz.

vytisknout  e-mailem