Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Co najdete v dubnovém časopisu 112

V polovině dubna vychází čtvrté letošní číslo měsíčníku 112 - odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva.  

V části věnované požární ochraně se v širším monotematickém bloku zamýšlíme nad příčinami růstu požárů ve dřevozpracujícím průmyslu a hodnotíme výsledky nedávno ukončeného projektu výcviku hasičů zemí EU zaměřeného na obsluhu speciálního hasicího zařízení CCS-Cobra.

Hlavní náplň bloku IZS tvoří poznatky a zkušenosti ze zajištění bezpečnosti v průběhu mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci a druhá část analýzy radiokomunikačního systému Tetrapol.

V tematických blocích zaměřených na problematiku ochrany obyvatelstva a krizového řízení seznamujeme se systémem vysokoškolské přípravy specialistů OPZHN, informujeme o průběhu a závěrech mezinárodní konference zaměřené na zvýšení informovanosti obyvatelstva zemí EU v oblasti civilní ochrany a přinášíme metodický materiál k problematice plánování dobrovolné pomoci při mimořádných událostech a krizových situacích.

V časopisu dále naleznete hodnocení činnosti Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni za rok 2008, pozvánky na květnové Dny záchranářů v Poděbradech a na 10. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2009 v Brně, výsledky ankety o nejlepší sportovce v požárním sportu za rok 2008, v příloze pak poznatky a zkušenosti z hašení požárů a zásahů složek IZS v průmyslových zónách.

Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis je distribuován pouze předplatitelům. Cena jednoho výtisku 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.


Předplatné a distribuce:
Moraviapress a.s., U póny 3061, 690 02 Břeclav
 tel.: 516 205 176, zelená linka: 800 100 314, fax.: 519 321 417,
e-mail: 112@moraviapress.cz.
 

Jaroslav Vykoukal - šéfredaktor

vytisknout  e-mailem