Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Červený kanec prověřil české a německé záchranné složky

9. 6. 2018 (Nicole Zaoralová) - Ve dnech 8. – 9. června 2018 proběhlo mezinárodní taktické cvičení složek záchranných systémů Spolkové republiky Německa a České republiky s názvem Roter Eber – Červený kanec. 

roter-eber.gifCvičení zorganizovala německá strana a zúčastnilo se ho více jak 15 organizací s celkem 2500 záchranáři a 378 kusy techniky. Toto mezinárodní setkání mělo prověřit připravenost záchranných složek obou států na mimořádné události s hromadným postižením osob. Cvičení probíhalo zároveň na několika stanovištích a bylo zaměřeno například na velký požár lesního porostu, dopravní nehodu autobusu s vyproštěním osob, hašení v nepřístupném terénu nebo dálkovou dopravu vody. Jednotlivé modelové situace se odehrávaly v okolí měst Bad Könitz, Chamerau a Blaibach.

Za Českou republiku se cvičení účastnil Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje a to jak formou cvičících jednotek, tak i díky odborníkům, kteří se stali součástí štábu velení cvičení. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Domažlice byla povolána k vyproštění osob z havarovaného autobusu. Dalších 8 jednotek bylo povoláno k dálkové i kyvadlové dopravě vody a hašení požáru v nepřístupném terénu. Požární tank SPOTT 55 Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR připravil ukázku hašení techniky v nepřístupném terénu.

V rámci cvičení v pátek 8. června záchranáři nejprve bojovali s malým lesním požárem, který se rozšířil na velkou plochu.

Hlavní část cvičení proběhla v sobotu 9. června, kdy bylo dokonce cvičení přístupné široké veřejnosti, která mohla z vyhrazených míst pozorovat celé dění.

Vedoucí zemského úřadu a šéf odboru pro řešení mimořádných událostí pan Franz Löffler k tomu podotkl: „Nikdo z nás není ochráněn před mimořádnými událostmi a neštěstími. Z toho důvodu je velmi důležité nacvičit i takzvané mimořádné události v reálných podmínkách a ve velkém rozměru. Obzvláště jsem potěšen, že se na cvičení podílejí i naši čeští přátelé se svými vozy a vybavením.“

Přílohy: logo cvičení a leták pro obyvatele příhraniční oblasti

Další odkazy:
· https://www.landkreis-cham.de/service-beratung/katastrophenschutz/uebung-2018/
· https://www.landkreis-cham.de/aktuelles-nachrichten/alle-meldungen/grosse-katastrophenschutzuebung-im-landkreis-cham/
· https://www.facebook.com/events/393873894023047/permalink/411680592242377/

Tiskový mluvčí HZS Plzeňského kraje
kpt. Mgr. Petr Poncar

Adresa: Kaplířova 9, 301 00 Plzeň
Telefon: +420 950 330 249
GSM: +420 777 364 579
Email: mluvci@hzspk.cz

Mediální kontakt
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

Odkazy do noveho okna

roter-eber

roter-eber 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem