HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Časný ranní požár zcela zničil chatu v Babicích

Ve čtvrtek 14. listopadu krátce před půl pátou byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár stromu na pozemku v obci Babice v okrese Praha-východ. 

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Říčany a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Babice. Během jízdy k zásahu bylo postupně upřesněno, že nehoří strom, ale jde o požár chaty, což následně potvrdila i první jednotka při příjezdu na místo.

Dále bylo doplněno, že hoří chata o půdorysu 5x5 metrů s tím, že objekt je celý v plamenech. Velitel zásahu požádal prostřednictvím operačního střediska ještě o vyslání jednotky SDH Doubek. Hasiči pomocí dvou C proudů dostali požár pod kontrolu po pár minutách. V další fázi zásahu se zaměřili na postupné rozebírání konstrukce a vyhledávání skrytých ohnisek. Po závěrečné kontrole požářiště termokamerou byla krátce po půl deváté ohlášena likvidace.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Po dobu zásahu profesionálních hasičů držela pohotovost na své zbrojnici jednotka SDH Mnichovice. Celá událost se obešla bez zranění.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem