HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čarodějnice ve znamení planých poplachů

Máme za sebou magickou noc, kdy jsme pálením ohňů na svých zahradách slavili příchod jara. Letošní oslavy, stejně jako ty loňské, se musely z důvodu vládních opatření přesunout z hřišť, polí a veřejných prostranství na zahrady, terasy a jiná soukromá místa. Většina lidí zodpovědně nahlásila spalování látek přírodního charakteru na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje prostřednictvím formuláře na webové stránce https://paleni.izscr.cz/. Mapa kraje se proto doslova zbarvila nahlášenými ohýnky. 

Středočeští hasiči vyjeli od páteční 19. hodiny do sobotní 7. hodiny celkem k 24 událostem. Z toho ve 13 případech šlo o pálení, které měli přítomní lidé zodpovědně pod kontrolou. Dalších deset oznámení prověřilo operační středisko, protože šlo o nahlášené pálení.

V případě 11 výjezdů šlo o skutečný požár, který museli hasiči likvidovat. Ale pouze pět z celkového počtu mohlo souviset s pálením čarodějnic. Nejčastěji šlo o pálení ponechané bez dozoru nebo takové, které nebylo pod kontrolou.

Hasiči však museli také likvidovat požár lesní hrabanky a mladého porostu nedaleko obce Podbrahy na Mladoboleslavku. Oheň se zde rozhořel na plochu 100x100 metrů a vyhlášen byl dokonce druhý poplachový stupeň, protože bylo na místě zapotřebí velké množství cisteren s vodou. Díky tomuto rychlému zásahu se podařilo oheň za necelou půlhodinu dostat pod kontrolu a za dalších třicet minut zcela zlikvidovat.

Ke klidnějšímu závěru oslav filipojakubské noci zajisté přispělo i počasí, kdy v nočních hodinách na většině území kraje pršelo, a tak i nedohašená ohniště byla řádně zalita.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - hašení nenahlášeného pálení

001 - hašení nenahlášeného pálení 

Detailní náhled

002 - požár lesa

002 - požár lesa 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem