Školní a výcvikové zařízení HZS ČR  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Brno - 29.11.2013 - výcvik na divoké vodě kurzu NOV HZS ČR

Snahou všech lektorů ŠVZ je výcvik nových hasičů co nejvíce přiblížit reálným podmínkám, které zažijí ve své hasičské praxi. 

Proto jsme do kurzu NOV HZS ČR zařadili výcvik na divoké vodě na kanále pod vodní nádrží Vír. Výcvik byl zaměřen na zvládnutí pohybu v divoké vodě se člunem i bez něj, schopnost reagovat na aktuální situaci na řece a nácvik záchrany tonoucích, a to vše v aktuálních povětrnostních podmínkách – listopadové teploty znamenaly pro nováčky zvládnout výcvik při 5°C.
 
Další novinkou v kurzu NOV HZS ČR je výcvik orientace v terénu. Je zaměřen na praktické uplatnění poznatků z hodin topografie za využití všech současných technologií, se kterými se mohou hasiči v realitě setkat. Skupinky hasičů procházely terénem v okolí Víru a s pomocí mapy, GPS navigací a navigací v mobilních telefonech postupovaly po zadaných souřadnicích. Součástí výcviku bylo i ověření schopnosti posluchačů komunikovat pomocí radiostanic systému Pegas.
 
Nováčkům děkujeme, že se těchto výcviků zúčastnili s velkým nasazením a zvládli je i přes chladné počasí bez jakýchkoliv následků na jejich zdravotním stavu.
 
Další fotografie z výcviku na divoké vodě kurzu NOV HZS ČR ve fotogalerii.


mjr. Mgr. Michal Kříž

vytisknout  e-mailem