Školní a výcvikové zařízení HZS ČR  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Brno - 24.6.2021 - Větrná smršť na jižní Moravě

Situace po větrné smršti na Hodonínsku a Břeclavsku je opravdu „mimořádnou událostí“. 

jednotka.jpgI naše jednotka ŠVZ byla vyslána KOPIS na výpomoc se zvládáním této situace. Během čtvrtečních večerních hodin byl sestaven odřad ŠVZ, který byl nasazen v obci Mikulčice na Hodonínsku, která patří mezi nejvíce poškozené obce. Vyslány byly čtyři plně obsazené CAS (jedna byla vybavena dronem s termovizí), velitelský automobil, vyprošťovací automobil, stabilizační kontejner, dopravní automobil s motorovými pilami a evakuační autobus. Jedno vozidlo nad rámec tohoto odřadu vezlo členy USAR týmu, kteří jsou aktuálně u nás v Brně na ŠVZ v kurzu, aby se připojili ke zbytku týmu při vyhledávání v sutinách. Na místo byl vyslán i psycholog ŠVZ HZS ČR.
Kromě 16 příslušníků z řad lektorů ŠVZ bylo součástí záchranné akce i 22 posluchačů kurzů TŘ Z, IOMP a ST Z.
Věříme, že přítomnost naší jednotky v místě přírodní katastrofy dodala alespoň nepatrnou měrou pocit bezpečí všem obyvatelům postižených obcí.

Video - Odřad ŠVZ HZS ČR vyráží do obce Mikulčice na Hodonínsku.

Odkazy do noveho okna

jednotka ŠVZ Brno_1

jednotka ŠVZ Brno_1 

Detailní náhled

jednotka ŠVZ Brno_2

jednotka ŠVZ Brno_2 

Detailní náhled

jednotka ŠVZ Brno_3

jednotka ŠVZ Brno_3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem