HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bouřky v Královéhradeckém kraji zaměstnávaly hasiče

V souvislosti s nedělním bouřkovým deštivým počasím vyjížděli Královéhradečtí hasiči k desítkám událostí.  

Nejvážnější byla situace na Náchodsku a Trutnovsku, deště se ale nevyhnuly ani Rychnovsku.
Kolem jedné hodiny odpoledne nejprve prudký přívalový déšť udeřil v obci Náchod a okolí. Na ulici Plhovská došlo k zatopení silničního podjezdu a uvíznutí jednoho osobního automobilu, který hasiči za asistence městské policie vyprostili. Následovala série technických zásahů, při kterých profesionální a dobrovolné jednotky hasičů čerpaly vodu ze zatopených sklepů, případně čistily kanalizace a manipulovaly s uvolněnými kanálovými poklopy.
Jen zhruba o půl hodiny později nastala podobná situace ve Dvoře Králové a okolí, také zde měli hasiči plné ruce práce s čerpáním vody ze zatopených sklepů a napravováním dalších škod vzniklých prudkým a vydatným deštěm. Nejvíce událostí řešili jednotky v okolí Benešova nábřeží.
Na Královéhradecku v obcích Písek a Káranice došlo také ke dvěma požárům, které mohly být způsobené úderem blesku. Při větším z těchto požárů u obce Písek shořelo obilí na ploše zhruba šedesátkrát čtyřicet metrů a vznikla tak škoda předběžně odhadnutá na padesát tisíc korun. Požár zlikvidovaly jednotky z Chlumce nad Cidlinou, Klamoše a Kosic.

Foto: stanice Náchod

Odkazy do noveho okna

Bouřka-Náchod-HZS KH kraje

Bouřka-Náchod-HZS KH kraje 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem