HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bilance zásahů v důsledku větrné smršti

V průběhu víkendu byla drtivá většina výjezdů spojena s likvidacemi následků silného větru. Plzeňský kraj byl těmito událostmi zasažen ve všech svých bývalých okresech. Nejvíce zasaženy byly Domažlicko, Tachovsko, Klatovsko a Plzeň sever.
Od soboty do pondělních 7 hodin ráno vyjeli hasiči v plzeňském kraji k více než 360 popadaným stromům. V dalších téměř padesáti případech likvidovali následky, které vítr zanechal na budovách. Nejčastěji se jednalo o uvolněné střešní tašky, poškozené plechové pobití střech, utržené reklamní panely, či pády stromů do drátů vysokého napětí.
Čtyřikrát jsme vyjeli k požáru způsobenému pádem stromu na elektrická zařízení. Dvakrát to byl požár trafostanice a dvakrát požár trávy a okolí sloupu VN, z něhož strom strhl dráty.
O víkendu se staly i dvě železniční nehody v souvislosti s větrem. V obou případech se jednalo o najetí vlaku do stromu. Ke zraněním naštěstí nedošlo.

7_3_2019 Holýšov Nový dvůr trafostanice.jpg7_3_2019 Horažďovicko stromy (1).jpg7_3_2019 Horažďovicko stromy (2).jpg7_3_2019 Plzeň padlý strom na budovu.jpg
kpt. Mgr. Petr Poncar
tiskový mluvčí
HZS Plzeňského kraje

vytisknout  e-mailem