HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bezpečné prázdniny 2019

19. 6. 2019 se po roce vrátila do prostor Městských sadů Chrudim hezká a hojně navštěvovaná akce, která je určena dětem MŠ a ZŠ.

Cílem tohoto setkání je dětem přiblížit různé mimořádné situace, které je mohou potkat na prázdninách doma ale i v přírodě.

Do prostor parku zavítalo téměř 1 500 návštěvníků.

Zahájení „Bezpečných prázdnin 2019" si vzal na starost p. Ing. Pavel Šotola (radní Pardubického kraje), dále p. Pavel Štěpánek (místostarosta města Chrudim) a plk. Mgr. Ladislav Štěpánek (vedoucí chrudimského územního odboru Policie ČR).

V prostorách Městských sadů byla k vidění policejní, hasičská a armádní technika. Dále zde byla rozestavěna jednotlivá stanoviště, například ČČK Oblastního spolku Chrudim, Městské policie Chrudim, Střední školy automobilní Holice s trenažerem simulujícím jízdu na motocyklu a další stanoviště jiných organizací.

Vedle hasičské techniky bylo stanoviště příslušníků HZS Pak, územního odboru Chrudim, kde především malým návštěvníkům z MŠ a ZŠ města Chrudim a okolí byly na jednotlivých soutěžích a úkolech, týkající se bezpečnosti doma, ale i venku názorně vysvětleny a objasněny pravidla správného chování za různých mimořádných situací, například oheň v lese, požár v domácnosti nebo povodeň. 

Vzhledem k věku dětí byl zvolen způsob soutěžení pomocí ukázek, obrázků a jednoduchých testů nebo pomocí puzzlí.

Děti si vše rády zkusily a odcházely s malými dárky, které jim mohou připomenout letošní „Bezpečné prázdniny".


por. Ing. Kateřina Vamberská

Odkazy do noveho okna

Bezpečné prázdniny 1.

Bezpečné prázdniny 1. 

Detailní náhled

Bezpečné prázdniny 2.

Bezpečné prázdniny 2. 

Detailní náhled

Bezpečné prázdniny 3.

Bezpečné prázdniny 3. 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem