HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Beseda v Odborném učilišti Chroustovice

  Po dvou letech jsme 9. 5. 2019 navštívili Odborné učiliště v Chroustovicích, na adrese: Zámek 1. Výuka v učilišti je především zaměřena na odborný výcvik a žáci zde po vykonání závěrečných zkoušek získávají výuční list. Jsou zde obory jako: zámečník, auto opravář ale i cukrář, kuchař či módní dekoratérka.
  Přijali jsme pozvání a připravili si přednášku o chování člověka za mimořádné události a další téma se týkalo požární prevence. Přímo na riziku, které ohrožuje  objekt učiliště - "přirozená povodeň", rozlití řeky Novohradky, jsme vysvětlili správný postup evakuace z ohroženého místa a další kroky, které by vedly k bezpečnému opuštění učiliště. V druhé prezentaci kolega z požární prevence upozornil žáky na jednotlivá nebezpečí se vznikem požáru doma či v dílně nebo v přírodě, která mohou nastat nezodpovědným chováním člověka. Na závěr žákům předvedl jednotlivé součásti oděvu zásahového hasiče.
  Dle odezvy, okamžitě po skončení přednášek, můžeme sdělit, že přednášky byly přijaty s velkým zájmem. Přítomno bylo 60 žáků a 6 učitelů.


por. Ing. Kateřina Vamberská

Odkazy do noveho okna

SOU Chroustovice

SOU Chroustovice 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem