HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Beseda s psovodem Davidem Hynkem v rámci Sportovního parku Pardubice

Připravena je i soutěž pro děti. 

Ročně se v České republice ztratí na 150 lidí. Mezi nimi je zhruba 20 dětí. Opakovaně bývají lidé zavalováni sesuvy půdy nebo zasypáváni troskami svého vlastního obydlí… K jejich nalezení používají záchranáři moderní techniku. Ale ani tato technika se nevyrovná psímu čichu. Psi mají vysoce citlivý čich a člověk umí využít této jejich jedinečné schopnosti při hledání ztracených či zavalených lidí. 

Jak vypadá výcvik záchranářského psa od prvních krůčků až k vrcholu a jak probíhají záchranné práce se psy se můžete dozvědět na besedě v rámci Sportovního parku Pardubice, a to 11. srpna od 18.30 hodin na Zámku Pardubice.

SOUTĚŽTE S HASIČI

A opět budeme soutěžit. Tentokrát ale musíte dorazit na hlavní stage 11. srpna v 11 hodin, kde bude ukázka se psy. Tady vám všem David Hynek, příslušník HZS Pardubického kraje se svými pejsky předvede, jak vypadá výcvik záchranářského psa.

A naše otázka zní:

Jak se jmenuje nejmladší štěně, které se právě stalo novým členem týmu Davida Hynka a brzy se z něho stane záchranářský pejsek. Odpověď si vyslechneme přímo od vás na hlavní stage.

A) Darren

B) Brit Hubertus Bohemia

C) Max

Těšíme se na Vás na stanovišti u hasičů, na hlavní stage i na Zámku Pardubice.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

psovod2jpg

psovod2jpg 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem