HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Během prodlouženého víkendu likvidovali hasiči dvacítku požárů

Hořely nejen travní a lesní porosty. Hasiči museli likvidovat i požáry osobních vozidel, dvou kombajnů a vyjížděli také k požáru na skládce odpadu. Podrobnosti o vybraných zásazích v jednotlivých okresech se dozvíte níže. 

Okres Hradec Králové

Nepolisy – požár – 5. 7. 16:46
O události jsme informovali zde: http://www.hzscr.cz/clanek/u-nepolis-shorel-na-poli-kombajn-skoda-je-10-milionu-korun.aspx

Lodín – požár – 5. 7. 16:51
Pět jednotek hasičů zasahovalo při požáru skládky odpadu v Lodíně. Hořelo na ploše asi 25 m2. Pro uhašení požáru nasadily jednotky několik C proudů. Událost se obešla beze škody. Po více než hodině byl požár zlikvidován a hasiči předali místo události majiteli. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hořic a ze stanice Hradec Králové – Pražská. Dále byly přivolány jednotky SDH z Mžan, Nechanic a Lodína.

Hradec Králové – požár – 6. 7. 00:46
Ve Švendově ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Došlo zde k požáru osobního automobilu. Oheň zasáhl nejen motorovou část, ale částečně také interiér vozu. Jednotka dostala požár během několika minut pod kontrolu. Při události byla způsobena škoda asi 50 tisíc korun, příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování. 

Smidary – požár – 7. 7. 14:09, 8. 7. 17:19
V části Loučná Hora došlo k požáru travního a nízkého porostu u lesa. K hašení použily jednotky tři C proudy a vysokotlaký proud vody.  Požár se obešel beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolné jednotky z Nového Bydžova, Skřivany a Smidar. Na stejné místo mířili profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka ze Smidar také v neděli. Rozhořelo se zde jedno ohnisko. Hasiči místo prolili vodou a zkontrolovali termokamerou. Další dohled nad místem držela místní jednotka.

Nechanice – požár – 8. 7. 09:18
K požáru stodoly v části Tůně vyjelo celkem pět jednotek požární ochrany. Uvnitř objektu bylo uskladněné dřevo, které museli hasiči postupně vynosit. Požár zasáhl jednu stranu přístřešku, který se zhroutila a částečně se rozšířil i do druhé části stodoly. K hašení nasadily jednotky hned několik C proudů. Obytné objekty ohněm ohroženy nebyly. Na místě zasahovala také výšková technika. Hasiči se pomocí žebříku dostali do štítu pod krovy. Při události nebyl nikdo zraněn. Škoda byla odhadnuta na 50 tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit majetek v hodnotě 250 tisíc korun.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a obou hradeckých stanic. Dále byla povolána jednotka SDH Nechanice, a jednotka SDH z Nového Bydžova držela zálohu na stanici.

Hradec Králové – požár – 8. 7. 10:04
Požár kmene malého rozsahu likvidovali profesionální hasiči z centrální stanice v části Nový Hradec Králové. Událost se obešla beze škody.

Káranice – požár – 8. 7. 18:41
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou likvidovali požár kombajnu. Požár měli hasiči brzy pod kontrolou, dohasili ohniska a kombajn ochlazovali. Stroj byl po uhašení schopen z místa události odjet, na cestě ho kontrolovali chlumečtí hasiči. Při události byla zraněna jedna osoba, do péče si ji převzali záchranáři. Požár způsobil škodu asi 10 tisíc korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty na zemědělském stroji ve výši 5 milionů korun.

Okres Jičín

Jičíněves – požár – 8. 7. 23:51
Šest jednotek požární ochrany zasahovalo u požáru části přístřešku chalupy v části Bartoušov. Průzkumem místa hasiči zjistili, že se požár rozšířil z kompostu až na dřevěné obložení. Příčinou požáru byla nedbalost, kdy došlo k vysypání uhlíků z grilu na kompost. Požár způsobil škodu 10 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty ve výši 300 tisíc korun.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dále jednotky SDH z Jičíněvsi, Libáně, Kopidlna, Starého Místa a Slatin.

Okres Náchod

Teplice nad Metují – požár – 6. 7. 12:00
Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolné jednotky z Adršpachu a Teplic nad Metují likvidovali požár lesní hrabanky malého rozsahu ve skalách. Událost se obešla beze škody. Hasiči museli na požářiště donést vodu v barelech.

Heřmánkovice – požár – 6. 7. 19:29
Profesionální hasiči z Broumova likvidovali nedohašené ohniště v Janovičkách. Místo prolili vysokotlakou vodou.

Teplice nad Metují – požár – 7. 7. 20:51
Do skal se museli znovu vydat profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Teplic nad Metují. Hasili zde rozhořelé ohniště. Požářiště rozhrabali a rozebrali.

Jaroměř – požár – 7. 7. 22:24
V části Josefov likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře požár pohrabané trávy v pásmu dlouhém asi 20 metrů. Událost se obešla beze škody.

Okres Rychnov nad Kněžnou

Deštné v orlických horách – požár – 6. 7. 02:13
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolné jednotky z Deštného v O. h. a Rokytnice v O. h. zasahovali v obytném domě, kde hořela na chodbě zapálená bota. Obyvatelé domu ji vynesli ven, ale prostor byl zakouřený, proto jej jednotky odvětraly. Požár způsobil škodu asi 3 tisíce korun. Událost se obešla bez zranění.

Lično – požár – 7. 7. 11:26
Šest jednotek požární ochrany vyjelo do části Ostašovice, protože zde byl ohlášen požár travního porostu a obilí. Hasiči nasadili k likvidaci ohně několik C proudů a vysokotlakou vodu. Po ukončení zásahu předali hasiči místo požáru majiteli. Požár vznikl od pálení biologického odpadu na mezi. Škoda byla vyčíslena na 500 korun, podařilo se zachránit hodnoty ve výši 500 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotky SDH Solnice, Častolovice, Černíkovice, Kostelec nad Orlicí i podnikoví hasiči ze Škoda Auto v Kvasinách. Dobrovolná jednotka z Lipovky držela zálohu na stanici.

Kounov – požár – 8. 7. 16:55
Požár naloženého přívěsného vozíku za osobním automobilem likvidovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Dobrého. Hasiči odpojili vozík od vozidla a hasili požár vysokotlakým proudem. Požár způsobil škodu téměř 80 tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty ve výši 85 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.

Okres Trutnov

Špindlerův Mlýn – požár – 5. 7. 14:58
V části Přední Labská likvidovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolné jednotky z Vrchlabí a Špindlerova Mlýna požár větví, který způsobilo elektrické vedení. Událost se obešla beze škody. Hasiči ořezali opálené větve stromu motorovou pilou.

Rtyně v Podkrkonoší – požár – 7. 7. 19:25
Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár lesního porostu na ploše asi 20x20 metrů. Požár se obešel beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky ze Rtyně v Podkrkonoší, Červeného Kostelce a Batňovic.

Bílá Třemešná – požár – 8. 7. 10:34
Požár lesní hrabanky malého rozsahu likvidovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Bílé Třemešné. Událost se obešla beze škody. Požářiště hasiči rozhrnuli a zalili vodou.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje
 

Odkazy do noveho okna

O kombajn Nepolisy (1)

O kombajn Nepolisy (1) 

Detailní náhled

P Janovičky

P Janovičky 

Detailní náhled

P kombajn Káranice

P kombajn Káranice 

Detailní náhled

P Lodín

P Lodín 

Detailní náhled

P Loučná Hora

P Loučná Hora 

Detailní náhled

P Nechanice (1)

P Nechanice (1) 

Detailní náhled

P Nechanice (2)

P Nechanice (2) 

Detailní náhled

P Nechanice (3)

P Nechanice (3) 

Detailní náhled

P Nechanice (4)

P Nechanice (4) 

Detailní náhled

P Nechanice (5)

P Nechanice (5) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem