HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Autobus s cestujícími narazil do rodinného domu. Bylo zraněno devět osob. Aktualizace.

(25. 1. 2018) Od ranních hodin zasahovali hasiči u nehody autobusu v obci Haluzice na Zlínsku. 

Oznámení o nehodě autobusu v Haluzicích přijali hasiči v 5:30 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požárních stanic Slavičín a Valašské Klobouky, a také jednotce dobrovolných hasičů města Slavičín

Při příjezdu k nehodě hasiči zjistili, že autobus s 19 cestujícími naboural do rodinného domu. Za autobusem ležel přeražený betonový sloup elektrického vedení. Na komunikaci, pod autobusem, stála dvě poškozená osobní vozidla. Na místě nehody byla zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky. Na cestě bylo náledí.

V autobusu byl zaklíněný řidič. Hasiči řidiče vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a na páteřní desce ho přenesli do sanitky. Na místě bylo dalších 8 zraněných osob, které ošetřili zdravotníci na místě. Do nemocnice byl k dalšímu vyšetření převezen zraněný řidič a jeden z cestujících.  Hasiči dále prohledali poškozený rodinný dům, kde nalezli obyvatelku domu bez zranění. Tato žena ještě před příjezdem hasičů provedla ošetření jedné zraněné a dezorientované cestující, která vběhla po nehodě do domu.

Ještě před nehodou autobusu narazilo do sloupu elektrického vedení osobní vozidlo Škoda Fabia a dále Škoda Oktavia. Autobus jedoucí za osobními vozy pak sloup přerazil.

Nárazem autobusu byla poškozena statika rodinného domu. V současné době se očekává příjezd statika, s kterým budou hasiči spolupracovat na vyproštění autobusu.

Na místo nehody přijela další potřebná technika hasičů, kontejnerový požární nosič a vyprošťovací automobil, z centrální požární stanice Zlín a z požární stanice Otrokovice.

Po dobu vyšetřování nehody a vyprošťovacích prací byla silniční komunikace oboustranně uzavřena.

25. 1. 2018, 15:20 hodin

Hasiči od 10:00 hodin prováděli zajištění poškozeného rodinného domu, aby mohli zahájit vytažení autobusu. V průběhu zajišťovacích prací zajistila starostka města Valašské Klobouky návštěvu statika. Prohlídkou objektu bylo zjištěno, že je dům neobyvatelný do doby, než bude provedeno podepření pozednicového věnce a vyzdění nového nároží rodinného domu. V současné době je strop domu podepřený pouze provizorně.

V 11:24 hodin bylo provedeno vyproštění autobusu za použití navijáku a následně jeho naložení na vůz odtahové služby.

Autor: nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem