HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Akci Movember již počtvrté podpořili profesionální hasiči z Pardubického kraje

Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).

Této celosvětové akce, která je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek, se zapojili i profesionální hasiči z Pardubického kraje. A opět po roce se celá směna ze stanice v Chrudimi do této akce zařadila.

Hasiči vzhledem k zásahové činnosti musí být vždy oholeni, aby mohli použít dýchací přístroj. Jediné, co mohou mít, je knír, a tak neváhali a již počtvrté se do této akce zapojili.

Hasiči jsou zaregistrováni a přispěli na konto organizace. Sbírka ještě není u konce, ale do této chvíle (12 hodin) je vybráno  8 166Kč. Peníze budou použity na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.

A co Vy? Podpoříte hasiče ještě Vy?

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Chrudim 2

Chrudim 2 

Detailní náhled

Chrudim movember

Chrudim movember 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem