Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Protipovodňové cvičení na Berounce

V neděli 10. července 2016 v podvečer se na řekách Berounka a Klabava všechny základní složky IZS, město Rokycany společně s vybranými obcemi Strašice, Dobřív, Hrádek Kamenný Újezd, Břasy a Bušovice zúčastnily taktického cvičení, které mělo za úkol prověřit jejich připravenost na povodně. 

 

11-9.jpg

Podél Klabavy od Strašic až po Rokycany řešili krizové štáby a povodňové komise evakuaci osob ze zatopených oblastí, jejich náhradní ubytování a poskytnutí  základních životních potřeb.

Na Berounce si složky IZS  zasahovaly v souvislosti s povodní od Spáleného mlýna přes přívoz v Nadrybech, elektrárnu v Darové až po jez ve Třímanech. V uvedených lokalitách hasiči společně s policií ČR nacvičovali záchranu osob z vody pomocí vrtulníku. Dalším z úkolů, který museli záchranáři splnit, byla evakuace dětského letního tábora. Do bezpečí základní školy v Břasích-Stupně museli dostat bez mála 120 dětí.   

Cvičení si kladlo za cíl procvičit schopnost spolupráce složek IZS při povodních a evakuaci jak mezi sebou, tak i s dalšími zapojenými subjekty na úseku krizového řízení.

Zúčastněné složky:

JPO:  
HZS Rokycany, HZS Radnice, HZS Plzeň Košutka, HZS Přeštice
ZÚ HZS ČR - ZR Zbiroh (osádka PTS 10)
JSDH Břasy, JSDH Bušovice, JSDH Radnice
     PČR:
     Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje
     LZS PČR
ZZS:    
ZZS Plzeňského kraje

Na tomto cvičení byl požit k transportu obojživelného transportéru PTS-10 Tahač MAN TGS s návěsem Nooteboom OSD, který byl pořízen v rámci projektu „Zvýšení akceschopnosti ZÚ HZS ČR pro záchranné a likvidační práce při živelných pohromách“.
Pořízení soupravy tahače s návěsem bylo spolufinancováno ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně 85% způsobilých výdajů z Integrovaného operačního programu. Zbylých 15% prostředků šlo ze státního rozpočtu České republiky .

UNIE.png

 

Tisková mluvčí HZS Plzeňského kraje
por. Mgr. Pavla Jakoubková, DiS
Telefon: +420 950 330 249
GSM: +420 724 895 511
Email: pavla.jakoubkova@hzspk.cz
Adresa: Kaplířova 9, 320 68 Plzeň

 

vytisknout  e-mailem