HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

3 metry k životu – Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Hasiči v Praze a Středočeském kraji zahájili v pátek 13. září 2019 společný projekt s názvem “3 metry k životu”, kterým chtějí upozornit na špatnou průjezdnost v sídlištních aglomeracích.


Projekt vznikl v roce 2016 u HZS Středočeského kraje s cílem neagresivní formou upozornit obyvatele v hustě zastavěných a obydlených lokalitách na rizika plynoucí z nedodržování legislativy při parkování vozidel.

3mkž.jpg
Dalším cílem je navázání spolupráce s místní samosprávou a hledání společných řešení přijatelných jak pro samosprávu, tak pro složky IZS, a tím předcházení fatálním následkům případných mimořádných událostí.


Projekt dlouhodobě cílí především na slušné řidiče a řidičky, kteří si neuvědomují možný dosah svého jednání při špatném parkování a pouze opakují vzorce chování zažité na daném sídlišti. Hasiči tak reagují na stále se zhoršující stav průjezdnosti na sídlištích budovaných především v 70. a 80. letech 20. století, a s tím spojené nepřístupné (neoznačené) nástupní plochy pro požární techniku.


Nástupní plocha pro požární techniku je zpravidla zřízena v blízkosti bytových domů s výškou nad 12m (5 a více nadzemních podlažích) a je většinou označena zákazem vjezdu, zákazem stání nebo zastavení. Nástupní plocha slouží v případě potřeby pro ustavení většinou výškové techniky, která je využívána jak pro samotný zásah, tak i pro evakuaci osob z vyšších pater. Právě z  tohoto důvodu byly na sídlištích budované pojezdové chodníky a nástupní plochy pro příjezd hasičů do vzdálenosti 4 – 7 metrů od vchodu, aby mohl být efektivně využit maximální dosah výškové techniky.


Aktuální informace o projektu jsou uveřejňovány na sociálních sítích - Facebooku a Instagramu: Parkuji ohleduplně – 3 metry k životu.
https://www.facebook.com/parkujiohleduplne/
 

Odkazy do noveho okna

IMG-20190619-WA0001-1

IMG-20190619-WA0001-1 

Detailní náhled

IMG-20190912-WA0014

IMG-20190912-WA0014 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem