Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čeští hasiči úspěšně vyprostili loď Albis v Drážďanech

21. 3. 2016 (Nicole Zaoralová) - Po dopoledních přípravách, kdy bylo nutné provést tři úvazy na přední části lodi Albis, dva na hasičské tanky a jeden na tažný remorkér Beskydy, který má za úkol loď odtáhnout, byla přesně ve 12,06 hodin loď úspěšně vyproštěna, narovnána a nyní je odtahována do loděnice k revizím a případné opravě. 

Loď byla hned po jejím vyproštění a odtažení do bezpečné vzdálenosti od mostu odvázána od vyprošťovacích tanků a jednotka ještě provede srovnání terénu po nasazení tanků. Poté bude akce ukončena. Celá akce trvala jen 6 minut, vše se obešlo bez komplikací a bez poškození techniky. Jednotka Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR se ještě dnes vrátí na svoji základny do Hlučína a Zbirohu.

VIDEO Z TOHOTO ZÁSAHU:  https://www.youtube.com/watch?v=PdCiIYuOztQ

                                                https://www.youtube.com/watch?v=-H9SRocw_Bc

                                                https://www.youtube.com/watch?v=xXoDXI_PQMk

                                                https://www.youtube.com/watch?v=xmgF4cj-t8E

21. 3. 2016 (Nicole Zaoralová) - Dnes, 21. března ve 3 hodiny dorazil český odřad složený z příslušníků Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR do Drážďan. Vyprošťovací tanky byly ustaveny rovnou na nábřeží v centru města k mostu, kde je uvízlá česká loď.  

tank.zepredu.jpgV tuto chvíli probíhají uvazovací práce k uvízlé lodi ALBIS. Na přední část lodi Albis je potřeba provést celkem tři úvazy. Dva jsou připevněny na hasičské tanky a jeden na tažný remorkér Beskydy, který má za úkol loď odtáhnout. Kolem 12,00 hodiny by mělo být vše připraveno k tomu, aby se tahem za přední část lodi začala loď narovnávat. Poté, co bude odtažena dostatečně daleko od historického mostu, odpojí se úvazy od hasičských tanků a tažný remorkér jí odtáhne dále proti proudu.

Přesný postup prací byl naplánován již v neděli (20. března) dopoledne, kdy byl v Drážďanech český rekognoskační tým v čele s velitelem naší jednotky, který se na místě zúčastnil jednání krizového štábu.

Český odřad byl vyslán na žádost orgánů krizového řízení města Drážďany se souhlasem Ministerstva vnitra Saska, kterou obdrželo MV – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. 

 

20. 3. 2016 (Nicole Zaoralová) - Dva vyprošťovací tanky T 72 s obsluhou odjedou dnes po 24,00 hodině do Drážďan, kde mají za úkol pomoci, ve spolupráci s místními orgány, vyprostit uvízlou českou loď na Labi, která je téměř týden podélně opřena o most v centru města a přerušila lodní dopravu.  

Jedná se o vyprošťovací tanky, kterými disponuje Záchranný útvar HZS ČR. Obsluhovat je bude 10 příslušníků záchranného útvaru. Spolu s tanky odjedou dnes v noci do Drážďan ještě dvě doprovodná vozidla a dodávka s vázacími prostředky, v přepravě je doprovodí od hranic německá policie.

Uvedená jednotka byla vyslána na žádost orgánů krizového řízení města Drážďany se souhlasem Ministerstva vnitra Saska, kterou obdrželo MV – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. 

Dnes 20. března dopoledne byl již v Drážďanech rekognoskační tým v čele s velitelem uvedené jednotky, který se na místě zúčastnil jednání krizového štábu. Zde byl také domluven přesný postup prací pro dokončení vyproštění lodi a nasazení obou vyprošťovacích tanků. Na místě budou naši hasiči spolupracovat s místními hasiči a orgány řídícími vyproštění lodi, které dosud zajistili vyložení nákladu z lodi, aby ji odlehčili. Vyproštění lodi by mělo začít v pondělí dne 21. března v poledne.


S pozdravem,

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

Vyprošťovací tanky byly převezeny na 2 soupravách tahačů Man s návěsem Nooteboom, které byly pořízeny za pomoci strukturálních fondů Evropské unie v rámci projektu „Zvýšení akceschopnosti Záchranného útvaru HZS ČR pro záchranné a likvidační práce při živelných pohromách“Projekt byl spolufinancován ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně 85% způsobilých výdajů z Integrovaného operačního programu. Zbylých 15% prostředků šlo ze státního rozpočtu České republiky.

UNIE.png

Odkazy do noveho okna

ViewImage (1)

ViewImage (1) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem