SOŠ PO a VOŠ PO  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

22.08.2022 - Vybrané výukové bloky kurzu Strojníků procházejí aktualizací

Požární automobily na podvozcích Mercedes zná téměř každý hasič, ať už jako cisternové automobilové stříkačky nebo podvozky kontejnerových systémů. Nově na to reaguje i výuka strojníků na SOŠ PO a VOŠ PO aktualizací vybraných výukových bloků v kurzech Strojníků. 

Neustále se snažíme pracovat na tom, aby byl proces vzdělávání odborníků v našem zařízení co nejefektivnější. Také proto jednají naši lektoři s reprezentanty většiny automobilových značek, které jsou zastoupeny v jednotkách PO napříč Českou republikou.

Jedna z těchto schůzek se uskutečnila v průběhu srpna letošního roku. Konkrétně jsme jednali se zástupcem školícího a tréninkového centra spol. Mercedes-Benz Truck Czech. Výsledkem jsou ty nejaktuálnější podklady pro výukové bloky podvozků v kurzu Strojníků, stejně jako možnosti postupů u zásahů u dopravních nehod nákladních vozidel značky Mercedes-Benz Atego, Econic a Actros.

Podoba sjednané spolupráce může navíc přinést řadu nových možností tréninku a vzdělávání hasičů-strojníků v nadcházejících turnusech. Pozvolna se tak otevírá jedna z cest, jak efektivně metodicky i obsahově posouvat práci nejen se začínajícími strojníky, ale i s těmi, kteří jsou zkušenými strojníky v jednotkách PO již řadu let.

Prohlubování spolupráce s profesionály v oboru nám totiž umožní zpřístupnit kurzantům ty nejaktuálnější informace, trendy a metody v oblasti strojní služby či zásahů u dopravních nehod.

kpt. PhDr. Vojtěch Novotný, MBA
lektor-instruktor


aktualizováno: 22.08.2022

vytisknout  e-mailem