HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči sundávali prstýnek z nateklého prstu

Prsten je častou ozdobou žen, ale i mužů a mnohdy to není pouhá ozdoba, ale třeba snubní prstýnek dává okolí jasně najevo, že ten či onen člověk je zadaný. Občas se stane, že nejde z prstu sundat. Buď proto, že ho měl člověk na prstu hodně dlouhou dobu a zatím třeba přibral či mu otekly klouby anebo i proto, že člověk zvolí menší velikost a prsten doslova na prst nasouká. Nasadit ho jde kupodivu lépe než pak sundat.

Existuje mnoho triků, jak prsten dostat z prstu dolů, ale ne každý opravdu funguje spolehlivě. Doporučuje se prst naolejovat, namydlit, stát deset minut s rukou nad hlavou, sundávat prsten pod tekoucí vodou a další. Pokud nic z toho nezabírá, jde opravdu do tuhého... Své o tom ví muž, který v páté červnové odpoledne dorazil na hasičskou stanici do Žamberku a prosil hasiče o sundání prstýnku z nateklého prstu. Hasiči během chviličky muži pomohli od bolesti a sevřeného prstu v prstýnku…

Práce hasičů tak nespočívá jen v likvidaci požárů, ale dle statistiky hasiče nejvíce zaměstnávají právě technické pomoci, kam se sundávání prstýnků určitě řadí. Poté to jsou požáry a zásahy u dopravních nehod.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

prstýnek5-6-2023

prstýnek5-6-2023 

Detailní náhled

prstýnek5-6-2023a

prstýnek5-6-2023a 

Detailní náhled

prstýnek5-6-2023b

prstýnek5-6-2023b 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem