Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

2018: ​Technika, technologie a prostředky Záchranného útvaru HZS České republiky pro efektivní zásah

  1. Zásahy a ostatní činnosti, u kterých byla použita technika a technické prostředky pořízené za pomoci fondů IOP (např.):
  2. Taktická a prověřovací cvičení, prezentace a další využití techniky a technických prostředků
  3. O tomto projektu ...
  • 4kolky (2).JPG

.

.

  • V průběhu celého roku 2018 jsou využívány obě pracovní čtyřkolky ARCTIC CAT s přívěsy při likvidaci následků výbuchů v muničním skladě Vrbětice - Zlínský kraj (převoz materiálu, technických prostředků, ...).

výbuch domu - srpen 2018.jpg

.

  • Sací bagr byl využit při zásahu po výbuch plynu v rodinném domě v Českém Těšíně, ke kterému došlo koncem srpna 2018. Na místo byli povoláni dále kynologové se psy ze Speciální záchranné roty a víceúčelový stroj Huddig a sklápěcí automobily ze Záchranné roty Hlučín. Služební psi prohledávali sutiny zříceného objektu, aby potvrdili případnou přítomnost osob v troskách, těžká technika pak postupně začala pomáhat hasičům rozebírat a odstraňovat z místa události části konstrukcí tak, aby bylo možno proniknout hlouběji a důkladně prohledat veškeré prostory.

Sací bagr ve Vizovicích - srpen 2018.jpg

.

  • Na konci srpna 2018 prováděli příslušníci obou hlučínských rot práce v areálu Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR ve Vizovicích. Krom úprav terénu, demolic mycího můstku, plechové boudy a objektu bývalé rozvodny provedly jednotky i rozebrání betonového stropu jímky na dešťovou vodu a její vyprázdnění. Zemní a demoliční práce byly provedeny pomocí kolového rypadla UDS 214 a smykem řízeného pásového nakladače CAT 289. O odsátí zhruba 16 metrů krychlových kalu ze dna jimky se postaral sací bagr. Informace uveřejněna na Facebookových stránkách ZÚ HZS ČR

B-H - Mise - dozimetr.jpg

.

  • Počátkem listopadu 2018 se Záchranný útvar HZS ČR zapojil do další expertní mise v Bosně a Hercegovině.
    Oproti předchozím případům se však nejednalo o vyhledávání a vyzvedávání munice z tamních řek za asistence našich potápěčů, ale o pyrotechnickou asanaci bývalého vojenského muničního skladu. Samotnou asanaci zajišťovali pyrotechnici PČR, dvojice zástupců HZS ČR (jedna příslušnice ZÚ HZS ČR) zajišťovala jak osobní dozimetrii pro všechny zúčastněné, tak monitoring území a radiační průzkum míst v nichž asanace probíhala. I díky důsledné práci při prováděném průzkumu a vyhodnocování naměřených hodnot nebyl žádný z příslušníků vystaven nebezpečnému ionizujícímu záření. Při této expertní misy byl mimo jiné využit i Zásahový radiometr DC-3H-08. Informace uveřejněna na Facebookových stránkách ZÚ HZS ČR

UNIE.png

vytisknout  e-mailem