HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čeští hasiči přijali japonskou výzvu

Delegaci tvoří i profesionální hasič ze Svitav, Ing. Zdeněk Koutník, který je vedoucím reprezentačního týmu 

Český národní tým sportovců v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší hasič přežívá) byl osloven japonskou společností k vytvoření společného projektu. 

Česká delegace odletěla z Prahy do Tokia 13. prosince 2017 ve složení: kpt. Ing. Jan Pecl z MV-GŘ HZS ČR (vedoucí výpravy), nprap. Ing. Zdeněk Koutník z HZS Pardubického kraje (vedoucí reprezentace), ppor. Bc. Miroslav Šín z HZS Moravskoslezského kraje, nprap. Petr Moleš z HZS Jihomoravského kraje, nstržm. Stanislav Kalvoda z HZS Jihomoravského kraje, nstržm. Vít Malenovský z HZS Jihomoravského kraje a nstržm. Roman Viej z HZS Moravskoslezského kraje.

Z uvedené akce bude pořízen profesionální videozáznam, který bude poskytnut české straně po termínu 1. ledna 2018.

V tuto chvíli nemůžeme, dle podepsané smlouvy s japonskou společností, zveřejnit nic z toho, čím si čeští hasiči na místě procházejí. Připojujeme tedy jen několik postřehů a fotografií vedoucího výpravy.

Fotografie z centrální hasičské stanice v Yokohamě

„Překvapeni jsme hlavně tím, že veškeré činnosti hasičů probíhají venku. Venkovní jsou i šatny, kde se hasiči převlékají - žádné dveře, žádné zázemí. Ani garáže nemají vrata.“

Pocity po prvních dnech pobytu

„Jsme rozlámáni z cesty letadlem a z časového posunu. Někteří z týmu naspali za 36 hodin jen 3 hodiny spánku. Jídlo je velmi zajímavé. Máme zde na výběr od jater, přes chobotnice až po syrové koňské maso. Co se města týče, tak Tokio – to je zejména moderní architektura, spousta betonu, velké průmyslové zóny na okrajím města a neustále přeplněné metro. Naopak například pořady v televizi jsou pro našince nadmíru pestré, se spoustou barevných kostýmů, které mohou na Evropana působit až kýčovitě.

Samotný projekt

Japonci české sportovce obdivují, navíc tým se dnes ukázal ve skvělé formě. Více prozradit nemůžeme - až po 1. lednu 2018.

Odkazy do noveho okna

na stanici v Yokohamě

na stanici v Yokohamě 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem