Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Expozice hasičů má letos již tísícího návštěvníka

20. června 2011 (Ivana Svitáková) - V sobotu 18. června 2011 přivítali v Expozici požární ochrany hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu již tisícího letošního návštěvníka. Stal se jím pan Šmíd z Sboru dobrovolných hasičů Trubín, který expozici navštívil s družstvem mladých hasičů. 

Vedoucí Expozice Petr Bíza (vlevo) s tisícím návštěvníkem panem ŠmídemVedoucí Expozice Petr Bíza (vlevo) s tisícím návštěvníkem panem ŠmídemLetos již Expozici navštívilo také několik zahraničních návštěvníků, namátkou z USA, SRN, Irska.  V květnu 2011 navštívila Expozici  komisařka EU Kristauna Georgieva, která se o Expozici vyjádřila velice pochvalně.
Nyní v Expozici ve Zbirohu finišují stavební úpravy nové výstavní haly, ve které budou umístěny hasičské automobily a technika od čtyřicátých let dvacátého století do současnosti. O jejím otevření budeme informovat.
Expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu vítá své návštěvníky a fandy hasičského řemesla denně kromě pondělí (od 1. 5. do 30. 9.), včetně soboty a neděle od 9. do 17 hodin. V době letních prázdnin je otevírací doba až do 17.30. hod. Vstup do expozice je zdarma.
V Expozici si každý přijde na své, vedle koněspřežných stříkaček z 18. a 19. století můžete obdivovat požárního robota, požární automobily nejrůznějších značek, ale i vrtulník.
Petr Bíza, vedoucí Expozice požární ochrany  Zbiroh
Kontakt pro média:
kpt. Ing. Ivana Svitáková
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420 950 819 867
Mobil: +420 724 193 394
E-mail: ivana.svitakova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem