SOŠ PO a VOŠ PO  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

20.2.2024 - Podpis smlouvy o udělení statutu „Fakultní škola Fakulty bezpečnostního inženýrství“

V pondělí dne 19. února 2024 byla na akademické půdě Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB – TU Ostrava slavnostně podepsána mezi VŠB – TU Ostrava, Fakultou bezpečnostního inženýrství a SOŠ PO a VOŠ PO smlouva o udělení statutu „Fakultní škola Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB – TU Ostrava“. 

Za SOŠ PO a VOŠ PO smlouvu podepsal ředitel školy plk. Ing. Jiří Fojtík, DiS. a za Fakultu bezpečnostního inženýrství děkan FBI VŠB-TUO doc. Ing. Jiří Pokorný, MPA, dr. h. c. Důvodem podepsání smlouvy je prohloubení spolupráce, zejména co se týče zefektivnění přenosu vzájemných zkušeností a znalostí, propojení zkušeností pedagogů z obou stran, podpora nadaných žáků a výuky ve všech oblastech, spolupráce v oblasti grantových projektů, spolupráce v oblasti exkurzí, soutěží, ročníkových a maturitních projektů, dalšího vzdělávání pedagogů, spolupráce v oblasti přijímacího řízení na VŠ a podpora zájmu o vysokoškolské studium, v neposlední řadě také společná propagace zejména technických oborů. SOŠ PO a VOŠ PO bylo touto smlouvou uděleno právo používat označení „Fakultní škola Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO“, což vzhledem k vysoké odborné kvalitě, prestiži a odbornosti VŠB-TUO bude jistě přínosem také pro naši školu.

Vzhledem k zaměření vzdělávání obou škol je navázaná spolupráce logickým vyústěním dosavadní kooperace a prohloubením budoucí spolupráce na dosažení společných cílů obou vzdělávacích institucí.


aktualizováno: 20.2.2024

Odkazy do noveho okna

01_podpis_smlouvy

01_podpis_smlouvy 

Detailní náhled

02_vymena_podepsanych_smluv

02_vymena_podepsanych_smluv 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem