HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

11 požárů za den

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 6. 4. 2020 celkem 31 událostí. Z toho musely jednotky požární ochrany zasahovat v téměř třetině případů u požárů, na našem území jich evidujeme 11. Šest z nich se pak stalo v přírodním prostředí, mnohdy stojí za takovými případy nedbalost odpovědných osob. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 15:38
V Chelčického ulici dohasila profesionální jednotka z hradecké centrální stanice hořící odpadkový koš, ten se podařilo předtím částečně zahasit městské policii.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – požár – 03:38
V Hradecké ulici uhasili profesionální hasiči z Jaroměře doutnající kupu sena, při události nevznikla škoda na majetku.

Vysoká Srbská – požár – 08:24
Nedaleko Vysoké Srbské zlikvidovala profesionální náchodská jednotka nedohašené pálení v lesním porostu, které se rozšířilo. Požár zasáhl plochu asi 20x10 m, nevznikla žádná škoda na majetku.

Stárkov – požár – 08:32
K ohlášenému požáru rodinného domu spěchaly jednotky požární ochrany do části Chlívce. Požár zasáhl střechu domu, který byl spojen hned s vedlejším objektem. Při příjezdu jednotek na místo události byl požár ve druhé fázi rozvoje. Po deváté hodině požár hasiči lokalizovali, museli však rozebrat část konstrukce, protože se zde objevovala další skrytá ohniska. Po 10. hodině ohlásil velitel zásahu likvidaci události a jednotky se začaly postupně vracet zpět na základny. Nikdo z obyvatel domu nebyl při požáru zraněn, došlo však ke zranění jednoho ze zasahujících hasičů (popálení).
Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun, poničena byla celá střecha. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující asi dva miliony korun. Požár vznikl pravděpodobně od komínového tělesa. Dohlídku nad požářištěm držela následně místní jednotka ze Stárkova.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec, Stárkov, Hronov, JSDH Náchod držela zálohu na vlastní zbrojnici.  

Stárkov – požár – 12:46
Náchodská profesionální jednotka a dobrovolná jednotka ze Stárkova vyjížděly po poledni do části Chlívce znovu, tentokrát k požáru sazí v komíně v jiném rodinném domě. Pomocí kominického nářadí byly saze strženy a jednotka komín vyčistila. Při události nevznikla žádná škoda.

Bezděkov nad Metují – požár – 14:47
Tři jednotky hasičů likvidovaly u Bezděkova nad Metují požár lesní hrabanky na ploše asi 50m2. Požár rozfoukával silný vítr, před 16. hodinou se jej podařilo jednotkám zlikvidovat. Při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Bezděkov a Machov.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – požár – 17:17
V katastru části Merklovice došlo k požáru hrabanky a větví po lesní těžbě. Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů. Hořelo na ploše asi 30x30 m, na likvidaci nasadili hasiči dva C proudy a zřídili jedno čerpací stanoviště. Kolem 20. hodiny byl požár zlikvidován, místo události bylo předáno správci lesa a jednotky se vracely na základny. Velitel zásahu nařídil dohlídku nad požářištěm do ranních hodin. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla vyčíslena na asi 7 tisíc korun, vznikla na dvacetiletém smrkovém porostu. Uchráněny byly hodnoty představující asi 15 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Vamberk, Doudleby nad Orlicí a Merklovice.
 

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Malé Svatoňovice – požár – 08:08
V části Petrovice likvidovala místní jednotka z Malých Svatoňovic a profesionální hasiči z Trutnova požár plechového kontejneru na směsný odpad.

Mladé Buky – požár – 12:32
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Mladých Buků zlikvidovaly požár travního porostu po pálení. Hořelo na ploše asi 50x20 m, při události nevznikla žádná škoda.

Horní Olešnice – požár – 13:29
Požár lesní hrabanky likvidovalo šest jednotek požární ochrany v katastru části Ždírnice. Požár se rozšířil na plochu asi 50x100 m. Požár likvidovaly jednotky pomocí tří C proudů a jedno D proudu, bylo zřízeno také čerpací stanoviště. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu po 16. hodině, vše se obešlo bez škody na majetku. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo před požárem ubránit hodnoty představující asi 50 tisíc korun. Příčinou vzniku události byla nedbalost při pálení klestu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a Vrchlabí a JSDH Horní Olešnice – Ždírnice, Hostinné, Rudník – Arnultovice a Dolní Kalná.

Vrchlabí – požár – 16:57
Kvůli ohlášenému požáru v 9. patře panelového domu v Tyršově ulici bylo zalarmováno osm jednotek hasičů. Průzkumem bylo zjištěno, že v bytě došlo k požáru v prostoru kuchyně. Povedlo se ho lokalizovat rychle pomocí hasicího přístroje, následně bylo místo dohašeno pomocí jednoho proudu D. Majitelku bytu si převzala do své péče zdravotnická záchranná služba. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, hodnoty představující asi 1,5 milionu korun se podařilo díky včasnému zásahu uchránit. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Vrchlabí, Trutnov a Jilemnice (LK) a JSDH Vrchlabí 3 – Podhůří, Hostinné, Horní Lánov, Černý Důl – Čistá, Špindlerův Mlýn.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Horní Olešnice - Ždírnice (1)

P Horní Olešnice - Ždírnice (1) 

Detailní náhled

P Horní Olešnice - Ždírnice (2)

P Horní Olešnice - Ždírnice (2) 

Detailní náhled

P Horní Olešnice - Ždírnice (3)

P Horní Olešnice - Ždírnice (3) 

Detailní náhled

P Mladé Buky

P Mladé Buky 

Detailní náhled

P Vamberk, Merklovice (1)

P Vamberk, Merklovice (1) 

Detailní náhled

P Vamberk, Merklovice (2)

P Vamberk, Merklovice (2) 

Detailní náhled

P Vrchlabí

P Vrchlabí 

Detailní náhled

P Stárkov (1)

P Stárkov (1) 

Detailní náhled

P Stárkov (2)

P Stárkov (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem