SOŠ PO a VOŠ PO  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

01.06.2022 - Zvyšování znalostí a dovedností instruktorů

V měsíci květnu proběhl výcvik lektorů vzdělávacích zařízení pro práci na vodě a ledu pod vedením členů Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Český Krumlov (dále VZS). 

Výcvik proběhl na základně VZS v Dolní Vltavici v oblasti vodního díla Lipno. Výcviku se zúčastnilo 11 lektorů vzdělávacích zařízení HZS ČR (ŠVZ HZS ČR, SOŠ PO a VOŠ PO), kteří se orientují v oblasti výuky na výcviky na vodě. Samotný výcvik měl dvě části a to teoretickou a praktickou. Teoretická část se zaměřila na fungování Vodní záchranné služby Českého červeného kříže, jejich vybavení, rozbor typické činnosti a událostí na stojaté vodě, dále se zaměřila zopakování pravidel poskytování první pomoci na vodě, typy událostí na stojaté vodě, hlavně na vodním díle Lipno a seznámení s konstrukcí plachetnic a jejich způsoby záchrany. Praktická část se zaměřila na rozvoj dovedností záchrany ve vodě pomocí různých technických prostředků ve výbavě VZS a manipulace s člověkem ve vodě, který má podezření na poranění. Na závěr instruktoři VZS připravili modelové situace v záchraně rybářů na převrácené pramici ve velké vzdálenosti od břehu, kde instruktoři museli pomocí motorového člunu provést vhodnou záchranu a odtažení pramice ke břehu včetně poskytnutí první pomoci.
Za lektory mohu už jen poděkovat za vynikající program výcviku a za cenné rady, které v průběhu výcviku zazněly z řad VZS.

Další info naleznete zde (zdroj: ČESKOKRUMLOVSKÝ deník.cz).

plk. Ing. Jiří Rogowski


aktualizováno: 01.06.2022

Odkazy do noveho okna

Výcvik lektorů na Lipně.

Výcvik lektorů na Lipně. 

Detailní náhled

Výcvik lektorů na Lipně.

Výcvik lektorů na Lipně. 

Detailní náhled

Výcvik lektorů na Lipně.

Výcvik lektorů na Lipně. 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem