HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči se v Nymburku utkají ve vyprošťování z havarovaných vozidel

Datum konání: 26.4.2018 8:00 - 16:00

Ředitelství Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ve spolupráci s územním odborem Nymburk pořádá ve čtvrtek 26. dubna pod záštitou starosty města Nymburka PhDr. Pavla Fojtíka Krajskou soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod. 

Soutěž se bude konat na parkovišti Pod Eliškou u mostu přes Labe nedaleko centrálního náměstí Přemyslovců a začne v 8 hodin nástupem soutěžních družstev, sboru rozhodčích a pozvaných hostů. Divákům se představí čtyřčlenná družstva ze všech devíti územních odborů HZS Středočeského kraje. V samostatné kategorii se utkají kvarteta profesionálních hasičů podniků SŽDC Nymburk, AERO Vodochody AEROSPACE, ŠKODA AUTO Mladá Boleslav a také reprezentace HZS hlavního města Prahy. Závěrečné vyhodnocení a vyhlášení výsledků s předáním cen je plánováno kolem 16. hodiny.

Úkolem každého družstva je ve stanoveném časovém limitu bezpečně a efektivně vyprostit z havarovaného vozu zraněnou osobu. Pečlivě připravené scénáře dopravních nehod, které simulují reálné situace z každodenních zásahů, však dopředu nikdo nezná a soutěžící se s nimi seznamují až po startovním výstřelu a vyběhnutí z úkrytového stanu na plochu. Na vše dohlíží skupina rozhodčích, kteří jsou speciálně zaměřeni na taktiku a techniku zásahu a poskytnutí první předlékařské péče.

Z organizačních důvodů bude parkoviště i s přilehlým okolím ve čtvrtek, a částečně i v předvečer akce, pro ostatní dopravu uzavřeno – omlouváme se a děkujeme za pochopení!

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem