HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den linky 112 už počtvrté v kladenském OC Central

Datum konání: 11.2.2019 10:00 - 18:00

V pondělí 11. února se v datu opět sejdou číslice, které seřazené vedle sebe dávají číslo 112. Tedy číslo, které znají lidé prakticky po celém starém kontinentu, neboť v případě nouze se ně lze dovolat ve všech státech Evropské unie. A právě uvedené datum si od roku 2010 připomínáme jako Den jednotného evropského čísla tísňového volání 112. 

Při této příležitosti nabízejí středočeští hasiči zajímavé setkání, které se opakuje maximálně jednou za rok. Po dobrých zkušenostech z předchozích tří let opět vyroste ve vstupní části kladenského obchodního centra CENTRAL od 10 do 18 hodin provizorní operační středisko. Návštěvníci všech věkových kategorií se tak budou moci setkat s operátory tísňové linky a dalšími příslušníky Krajského operačního a informačního střediska HZS Středočeského kraje.

Dozvíte se spoustu informací o fungování operačního střediska, kolik hovorů přijme i jak se řeší zneužívání tísňové linky. Děti se nejen hravou formou naučí správný postup při volání na číslo 112, ale v různých soutěžích a kvízech třeba od hasičů získají i drobný dárek nebo sladkost. Přítomni budou i preventisté, kteří malým i velkým poradí, na co si dát pozor, aby doma nevznikl požár.

por. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

den linky 112 CENTRAL

den linky 112 CENTRAL 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem