Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

We protect life, health and property


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Hasičská hra českých studentů nadchla porotu a postupuje do finále

11. 7. 2011 (iDnes) - New York (Od zvláštního zpravodaje Technet.cz) - Ve světovém finále největší studentské soutěže Imagine Cup se skvěle daří už druhému českému týmu. Jmenuje se WickedTeam, soutěží v kategorii Game Design a porotu nadchl propracovanou strategickou hasičskou hrou Firefighters: Whatever It Takes.  

Adresa: http://video.idnes.cz/?idvideo=V110709_193138_tv_zpravy_kbe

Trojice studentů FIT VUT Brno postoupila do finálové trojice v kategorii Game Design - Windows/Xbox se strategickou hrou Firefighters: Whatever It Takes. Jejím cílem je hráčům vysvětlit chování lesních požárů, jejich šíření, postupy hašení a způsoby ochrany před nimi.

V kategorii "vývoj software" postoupil mezi 18 nejlepších na světě i český tým Celebrio Software. Imagine Cup je největší studentskou soutěží svého druhu na světě.

 
Firefighters
Hráč ovládá hasičský sbor, tj. každého hasiče, cisterny s vodou, další pomocná vozidla a také lékařský tým. Jednotlivé aktéry musí rozeslat do správným míst, rozhodnout, kolik vozů má kde hasit a dohlížet, aby se nikomu nic nestalo. V některých scénářích zachraňuje především ohrožené civilisty, v jiných například les. 

Hráč má na výběr několik herních úrovní s různými situacemi a strategiemi. Zájemci si mohou prohlédnou i její encyklopedickou část, kde se dozví více o teorii hašení lesních požárů a také například o největších požárech za uplynulé roky. Šikovně je do hry integrován odběr RSS feedu americké požárnické organizace.

Hra je napsaná v jazyce C# s využitím XNA frameworku verze 4.0 společnosti Microsoft. Pro animaci ohně a vody jsou použity částicové modely. Díky technologii deferred shading je každý hořící strom modelován jako samostatný zdroj světla, což renderované scéně dodává na přirozenosti.

Zdroj: http://technet.idnes.cz/hasicska-hra-ceskych-studentu-nadchla-porotu-a-postupuje-do-finale-1du-/tec_reportaze.aspx?c=A110709_211526_tec_reportaze_NYV


11. 7. 2011 webmaster@hzscr.cz

Print  E-mail