HZS Kraje Vysočina

Předcházíme rizikům

V Třebíči poměřili síly hasiči ze dvou krajů

Ve čtvrtek 14. června se v Třebíči uskutečnila společná Krajská soutěž v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Suverénně nejlepší výkon předvedlo na soutěži soutěžní družstvo HZS Kraje Vysočina – územního odboru Třebíč, které získalo putovní pohár.

První soutěžní disciplína, výstup do 4. podlaží cvičné věže, se konala přímo na stanici profesionálních hasičů v Třebíči.

Nejlepší výkon v této disciplíně podal Lukáš Hons (HZS Kraje Vysočina – územní odbor Třebíč), který výstup zvládl v čase 14,87 s. Na druhém místě skončil Pavel Hnízdil (HZS Kraje Vysočina – územní odbor Třebíč) s časem 14,97 s. Třetí místo patřilo opět závodníkovi z HZS Kraje Vysočina, tentokrát z územního odboru Pelhřimov. Vladimír Janko zvládl výstup v čase 15,43 s.

Další soutěžní disciplíny se konaly na atletickém stadionu.

Běh na 100 m s překážkami zcela ovládlo domácí družstvo. Závodníci z Třebíče předvedli fantastické výkony. Stanislav Hladík zvládl běh v čase 16,84 s, druhý Radek Nechvátal v čase 17,11 s a třetí Martin Stuchlík v čase 17,21 s.

I v královské disciplíně požárního sportu – požárním útoku bylo soutěžní družstvo z Třebíče nejlepší. Požární útok domácí borci zvládli v čase 20,93 s. Na druhém místě skončilo soutěžní družstvo HZS Jihomoravského kraje – územního odboru Blansko a na třetím místě družstvo HZS Jihomoravského kraje – územního odboru Brno – město.

Kompletní výsledky naleznete v přílohách.