HZS Královéhradeckého kraje

Vaše důvěra je náš závazek

O prvenství v soutěži O Hořickou trubičku se dělili dva závodníci

Třetí místo patřilo domácímu lezci

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje a Česká hasičská sportovní federace za podpory nadace ČEZ a Odborového svazu hasičů působící u HZS Královéhradeckého kraje uspořádaly sportovní akci: O Hořickou trubičku 2016 . Je to závod v lezení na obtížnost na umělé stěně, který se konal dne 21.4. 2016 v Hořicích v Podkrkonoší.  Tato soutěž je určena příslušníkům a zaměstnancům Hasičského záchranného sboru České republiky. Tento ročník byl šestý v pořadí a zúčastnilo se ho celkem 16 závodníků z celé České republiky.

Nejprve se šestnáct lezců rozdělilo na dvě skupiny a začalo se lézt na dvou cestách současně. Rozřazovací cesty byly v převislé stěně a cesta číslo dvě končila stropním úsekem v obtížnosti klíčového místa za 7 UIAA. Do finále postupovalo deset nejlepších lezců. O pořadí rozhodovaly body za dosažený chyt. Ve finálové cestě, s obtížností převyšující 8 UIAA, se v dlouhém náročném převisu a taktéž stropu postupně ukazovala lezecká kondice a zkušenost jednotlivých lezců. Došlo k velkému souboji, který vyvrcholil dvěmi prvními místy. Tak, že, na dvojitém prvním místě se umístil Petr Urbanovský z Olomouckého kraje a Roman Popík z kraje Vysočina. Třetí místo obsadil  Pavel Pfeifer z Královéhradeckého kraje.

Naše akce se vydařila a strávili jsme hezký lezecký den. Tímto vás zvu na další v pořadí sedmý ročník.

Text: nstržm. Jaroslav Vašátko