HZS Olomouckého kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

V Olomouci proběhl v úterý 14. května 2013 další ročník soutěže hasičů v disciplínách TFA. Jubilejní, 10. ročník soutěže o nejtvrdšího hasiče, vyhrál s časem 5:35 Lukáš Novák z Ústí nad Orlicí.

Na startu tohoto velmi fyzicky náročného závodu se postavilo 103 závodníků, z nichž 6 bylo ze zahraničí. Na startu byli zástupci profesionálních hasičů z celé České republiky, zaměstnanci hasičských záchranných sborů podniků, členové sborů dobrovolných hasičů obcí a pozvaní závodníci ze zahraničí.

Za krásného počasí všichni závodníci bojovali s nástrahami velmi náročné tratě. Soutěž probíhala podle nových pravidel, kdy soutěžící neplnili všechny úseky náročné tratě dohromady, ale trať byla rozdělena do čtyř jednotlivých úseků, kdy mezi každým úsekem měl závdoník čas krátce si odpočinout a nabrat síly. O to víc byla náročná příprava a organizace soutěže.

Soutěž probíhala na dvou tratích, které byly postaveny naprosto stejně, jejich vybavení se dokonalo shodovalo, aby ten či onen soutěžící nebyl zvýhodněn nebo naopak znevýhodněn. Každý soutěžící musel zdolat překážky všech čtyř úseků s krátkými přestávkami, jeho časy z jednolivých úseků byly sečteny a na závěr vyhodnoceny. Vyhodnocení proběhlo v kategorii jednotlivů a v kategorii družstev.

V letošním jubilejním ročníku byla vytvořena speciální kategorie závodníci - novináři. Čtyři borci z médií se postavili na start této náročné soutěže a vyzkoušeli si sáhnout na dno svých sil. Všem čtyřem patří obrovský obdiv, protože náročnou trať dokončili. Největší problém jim dělalo překonat třímetrovou bariéru (s tím ovšem měli problémy i někteří závodníci - hasiči). Gratulujeme Ivu Opletalovi z Českého rozhlasu Olomouc, Vojtěchu Bílému z týdeníku 5+2, Ondřeji Zuntychovi z Olomouckého deníku a Pavlu Ryšlinkovi z Blesku a těšíme se, že na startu přšítího ročníku se opět uvidíme.

3. Královéhradecký kraj 25:38

Podrobné výsledky najdete na konci tiskové zprávy.

Hlavními organizátory soutěže byl Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Sportovní klub při HZS Olomouckého kraje, Česká asociace hasičských důstojníků a mediálním partnerem byl server požáry.cz. Velký dík patří všem partnerům akce (Jiří Pernička - pronájem a prodej lešení, Radim Haitl - vybavení pro hasiče, Help to be fit, Progress - sportovní oblečení, Max Servis, ForActive.cz a Rádio Haná.