HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

MEMORIÁL JINDŘICHA ŠMAUSE

pozvánka 

plakát_2017.jpgplakátHasičský záchranný sbor Plzeňského kraje územní odbor Rokycany pořádá 25. května 2017 na náměstí T. G. Masaryka v Rokycanech pod záštitou starosty města 12. ročník MEMORIÁLU JINDŘICHA ŠMAUSE ve vyprošťování a poskytování předlékařského ošetření zraněných při dopravních nehodách, letos stejně jako v minulých letech s mezinárodní účastí.

Memoriálu bude předcházet slavnostní slib nových příslušníků.

Slavnostní akce začne v 10:00 hodin, samotná soutěž bude zahájena v 10:30 hodin.

Soutěž je naprosto ojedinělá v republice, protože najednou spolu soutěží dva týmy – čtyřčlenné družstvo hasičů a tříčlenné družstvo záchranářů.
Úkolem soutěžního družstva, celého týmu, je bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla pomocí techniky, prostředků a nářadí, které se běžně používá při skutečných dopravních nehodách, součástí je poskytnutí přednemocniční pomoci, která odpovídá zranění a transport zraněné osoby k vozu záchranné službě.
Družstva mají pro vyproštění zraněné osoby stanoven základní časový limit 15 minut. Po jeho překročení se začnou z celkového hodnocení odečítat body – za každých započatých 20 vteřin nad 15 minut se z celkového hodnocení odečítají tři body. Časový limit je 20 minut. Čas provedení zásahu ale není rozhodujícím kritériem pro určení závěrečného pořadí soutěžních týmů. O vítězi rozhoduje součet bodů získaných ve všech hodnocených oblastech, výsledný čas určuje pořadí až v případě rovnosti bodů.
Soutěžní tým do posledního okamžiku nezná situaci, ke které je přivolán. Pro každé družstvo je přichystaný jiný scénář. Bude připraveno několik modelových situací dopravních nehod – auta jsou různě na sebe navršená, převrácená na bok či na střechu, nebo zdemolované vozy zaklíněné o překážku. Hasiči teprve při zahájení zásahu zjistí druh nehody a rozsah zranění zaklíněné osoby. Jde o to, aby se simulovaná dopravní nehoda co nejvíc přiblížila reálné situaci. Všechny simulované nehody byly inspirovány skutečnými událostmi.

vytisknout  e-mailem