HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči školili pedagogy

 

Učitelé z celého Plzeňského kraje se ve středu 9. března na pozvání Národního institutu pro další vzdělávání v Plzni sešli na krajském ředitelství Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Problematika chování za mimořádných událostí je již několik let součástí vzdělávacích plánů základních i středních škol. Děti se během výuky seznamují s tím, jak mají nebezpečným situacím předcházet a jak na ně v případě jejich ohrožení co nejlépe reagovat. Učí se také umět v nesnázi pomoci někomu ve svém okolí.  Minimálně tím, že zavolají o pomoc na tísňovou linku.

Aby učitelé získali dostatek informací, ucelený přehled o dostupných materiálech a jaké jsou možnosti spolupráce s hasičským záchranným sborem, k tomu byl určen vzdělávací seminář pro pedagogy.

Celý den předávali hasiči informace z problematik týkajících se požárů, povodní, chemických havárií či atmosférických poruch. Součástí semináře učitelé měli možnost navštívit krajské operační a informační středisko a příjem tísňové linky 112 a 150. Zde se mohli dozvědět například i to, jak velké množství nechtěných či zlomyslných volání každodenně ztěžuje práci záchranných složek.

kpt. Mgr. Lenka Basáková
Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje
oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení

vytisknout  e-mailem