HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zasahující hasiče i zraněného řidiče ohrožoval únik benzinu.

(14.1.2016) Dopravní nehoda osobního vozidla na železničním přejezdu u Hulína na Kroměřížsku. 

Zastavením silniční a železniční dopravy skončila nehoda osobního vozidla zn. Opel, ke které došlo po půl jedenácté na železničním přejezdu u Hulína. Řidič osobního vozidla přijíždějícího ve směru od Kroměříže, vyjel mimo komunikaci a narazil do signalizačního zařízení železničního přejezdu. Zcela zdemolované zařízení zůstalo ležet na kolejích, osobní vozidlo pak zastavilo v jejich bezprostřední blízkosti. Zraněný řidič zůstal ve vraku.

V 10:56 hodin, pět minut od výjezdu ze stanice, dorazila na místo události jednotka kroměřížských profesionálních hasičů. V době jejich příjezdu už na místě zasahovali příslušníci Policie ČR.

Současně s poskytováním první pomoci zraněnému řidiči a jeho přípravě k vytažení z vraku vozidla, museli hasiči pomocí sorbentů likvidovat také masivní únik benzinu. Ten mohl v případě vznícení ohrozit jak zasahující hasiče a policisty, tak i zraněného řidiče. Po zafixování páteře byl zraněný vytažen z vozidla a přeložen do sanity zdravotnické záchranné služby.

Deset minut po příjezdu kroměřížských hasičů se na místo události dostavila i jednotka drážních hasičů HZSP SŽDC Přerov. Obě jednotky pak společně dokončily zabezpečení místa nehody a vraku vozidla. Po předání místa zásahu veliteli drážních hasičům se jednotka z Kroměříže vrátila zpět na svou stanici. Likvidace všech následků nehody bude provedena přerovskými hasiči po ukončení vyšetřování.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem