Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vychází první letošní číslo časopisu 112

6. 1. 2016 (Jaroslav Vykoukal) - Prvním číslem, které vyjde v polovině ledna, vstupuje do XV. ročníku odborný časopis požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva – 112.  

V úvodu časopisu hodnotíme v rozhovoru s generálním ředitelem HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslavem Rybou rok 2015 a seznamujeme s novým zákonem o Hasičském záchranném sboru České republiky.

V bloku zaměřeném na požární ochranu přinášíme rozhovor s Ing. Janem Karpašem, CSc., věnovaný problematice tvorby a vývoje technických norem v oboru požární bezpečnosti staveb.

V části orientované na oblast IZS informujeme o projektech zaměřených na zkvalitnění příjmu tísňového volání základních složek IZS a představujeme HZS podniku Sokolovská uhelná.

Průběh a výsledky cvičení „ZÓNA 2015“, zkušenosti z nasazení přenosných detektorů gama záření při tomto cvičení, porovnání účinnosti izolační a filtrační ochrany dýchacích cest, závěry konference „Přívalové povodně“ a možnosti řešení výpadku elektrické energie jsou hlavními tématy části časopisu zaměřené na oblast ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

závěrečném bloku informujeme o průběhu XX. sněmu České asociace hasičských důstojníků a přinášíme 1. díl seriálu věnovaného historii personálního zabezpečování požární ochrany.

Součástí časopisu jsou tři přílohy – Veletrhy a výstavy pořádané v České republice a v zahraničí v roce 2016 a Kalendář hlavních sportovních soutěží v roce 2016 a nový zákon o Hasičském záchranném sboru České republiky.


Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis není ve volném prodeji. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.

Předplatné a distribuce: Moraviapress, s.r.o., U póny 3061, 690 02 Břeclav,          
tel.: 516 205 176, zelená linka: 800 100 314, fax: 519 321 417,
e-mail: 112@moraviapress.cz.                                       

Jaroslav Vykoukal, šéfredaktor

 

 

 

vytisknout  e-mailem