HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vzdělávání pedagogů

Hasiči přednášeli pro pedagogy

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, územní obor Frýdek – Místek, zorganizoval
ve středu 23. 11. 2016, seminář „Vzdělávání pedagogů v oblasti ochrany obyvatelstva
a požární prevence“. Tento seminář, který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, se uskutečnil v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a v  letošním roce se jej zúčastnily téměř tři desítky pedagogů z oblasti Třinecka
a Jablunkovska.

Cílem semináře bylo připravit pedagogy na nové potřeby ve vzdělávacím procesu ve vztahu k problematice ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí a její integraci do školních vzdělávacích programů. Hasiči z  úseku prevence a civilní nouzové připravenosti se ve svých přednáškách zaměřili na ukázky začlenění této problematiky do školních vzdělávacích programů a na metody a formy implementace témat do pedagogické praxe. Pedagogům dále představili zejména příklady dobré praxe a předvedli dostupné edukační materiály a didaktické pomůcky, kterých je možno k výuce použít.

Absolvováním tohoto zaměstnání získali účastníci osvědčení Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Akce proběhla v budově Integrovaného výjezdového centra v Třinci a pedagogové po skončení semináře projevili zájem o uskutečnění exkurze. Společně si poté prošli prostory, které obvykle bývají pro veřejnost přístupny pouze při mimořádných příležitostech.

vytisknout  e-mailem